Siirt Türk Telekom Fen Lisesi öğrencileri, YKS'de tarihi bir başarıya imza atarak gururlandırdı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 17-18 Haziran'da düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (2023-YKS) sonuçları açıklandı.

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 2023-YKS sonuçlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Değerlendirme işlemlerinin tamamlandığını bildiren Ersoy, adayların sınav sonuçlarına ÖSYM'nin, "https: //sonuc.osym.gov.tr" adresi üzerinden erişebileceklerini söyledi.

SİİRT TÜRK TELEKOM FEN LİSESİ'NDEN TARİHİ REKOR

Bu sonuçlar, Siirt Türk Telekom Fen Lisesi öğrencilerinin tarihi bir başarıya imza attığını gözler önüne serdi. Türkiye genelindeki ilk 1000, ilk 5 bin ve ilk 10 bin başarı sıralamalarına onlarca öğrenci girmeyi başardı.

Okul idaresinin, öğretmenlerin ve velilerin özverili iş birliği ve katkıları, her geçen yıl başarı grafiğini yükseltmek adına önemli bir rol oynuyor. Siirt Türk Telekom Fen Lisesi, eğitimde kaliteyi ön planda tutarak öğrencilerini geleceğe hazırlamaya odaklanan bir eğitim kurumu olarak biliniyor.

Öğrencilerin başarılarının temelinde, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) ile düzenlenen deneme sınavları, TYT ve AYT kampları, birebir eğitim faaliyetleri ve diğer çalışmaların büyük etkisi olduğu görülüyor.

Bu çalışmalar sayesinde öğrenciler, sınav stresi ve zorluklarıyla daha iyi başa çıkma becerisi kazanıyor, eksik oldukları konularda destekleniyor ve kendilerini daha güvende hissediyorlar.

İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip'in destekleri, Okul Müdürü İdris Yolbaş, okul yönetimi, öğretmenler ve veliler, öğrencilerin potansiyellerini en üst düzeyde kullanmalarına yardımcı olmak için yoğun bir çaba sarf ediyor. Bu tür bir iş birliği ve öğrenci merkezli bir yaklaşımın, başarıya giden yolun anahtarı olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Siirt Türk Telekom Fen Lisesi'nin büyük başarı gösteren öğrencileriyle ilgili detaylı bilgileri yakında vereceği öğrenildi.