Siirt Belediyesi, öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenlemeye devam ediyor.

Siirt Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sevgi Evleri’nde kalan öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde Siirt Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

Etkinlikte öğrenciler, hayvan barınağındaki kedi ve köpekler ile bir araya geldi. Personel eşliğinde barınağı gezen öğrenciler, sokak hayvanlarıyla hoş zaman geçirerek, hayvanları sevdi. 

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’nın talimatları doğrultusunda öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak amacıyla etkinlik düzenlediklerini belirten Siirt Belediyesi Veteriner Hekimi Veysel Sabri Oktay, öğrencileri hayvan sevgisi ile büyütmenin önemine dikkat çekti.

Oktay, “Burada öğrencilerimiz barınağı gezerek hayvanlarla bir araya geldiler. Barınaktaki kedi ve yavru köpekleri seven öğrenciler burada yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi verdik. Onların merak ettiği soruları cevapladık. Onlar için güzel bir gün oldu” dedi.

Editör: Admin 02