Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu Mübarek ramazan ayının manevi ikliminde toplumun değişik kesimleriyle buluşmaya devam ediyor.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Şirvan Kaymakamlığı tarafından her yıl geleneksel olarak Muhtarlar için düzenlediği iftar programına katıldı.

Vali Hacıbektaşoğlu, iftara öncesi muhtarların masalarını tek tek gezerek kendileri ile bir süre sohbet etti, hal, hatırlarını sordu.

İftar programında il protokolü ve davetliler okunan ezanla oruçlarını açtı.

İftar sonrası Mahalle ve köy muhtarlarına hitap eden Vali Hacıbektaşoğlu, ramazan ayında yardımlaşma ve dayanışmanın daha da güçlendiğini belirterek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Muhtarların ramazan ayını tebrik eden Vali Hacıbektaşoğlu, köy muhtarlarına söz vererek, sorun, talep ve beklentilerini dinledi.

Kendisine iletilen sorunları tek tek not aldıran Vali Hacıbektaşoğlu, taleplerin çözümü için yetkililere talimat verdi.

Vali Hacıbektaşoğlu, İlimiz genelinde huzur, güven ve istikrar ortamının daha da güçlendirilmesi, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını daha da yükseltmek için devletin her türlü imkânının seferber edildiğini sözlerine ekledi.

Sohbet ortamında devam eden program, Şirvan İlçe Müftüsü Basri Bilgetay tarafından yapılan duanın ardından sona erdi.

İftar programına, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldırımoğlu, Şirvan Kaymakamı Emrah Bütün, Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek, Şirvan İl genel Meclis üyeleri ile Mahalle ve köy muhtarları katıldı.