Radyo Frekans (LAZER) ile Hemoroid tedavisinde kesiksiz, ağrısız yöntem

Özel Siirt Hayat Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doçent. Dr. Akın Önder, "Günümüz teknolojisinin getirdiği Radyo frekans (Lazer) ile hemoroid tedavisi, kesiksiz, ağrısız, kanamasız, başarılı bir şekilde hastanemizde uygulanmaya başladığını söyledi.

Hemoroidin, vücudun makat bölgesindeki damarların birbirine dolanması, şişmesi sonucunda ortaya çıkan bir sağlık problemi olduğunu belirten Doç. Dr. Akın Önder"Kadın, erkek demeden sıkça görülen sağlık problemlerinden biri olan halk arasında basur olarak tanımlanan hemoroid, kanama ve ağrıların düşük olduğu durumlarda yaşam tarzında yapılan değişiklikler ile hastanın günlük hayatında büyük sorunlara yol açabiliyor.

BU BELİRTİLERE DİKKAT:

Anüs etrafında ortaya çıkan şiddetli kaşıntı ve rahatsızlık hissi, ağrılı yumru veya şişlik, oturmakla birlikte artan ağrı, dışkıda kan gibi belirtilerle ortaya çıkan hemoroid, özellikle iş hayatında bazı problemlere yol açabiliyor.

20 yaşından önce nadiren görülen hastalık çoğunlukla 30 ila 65 yaş arasındaki kişilerde görülmektedir. Genellikle kişinin kronik kabızlık durumu ve tuvalette geçirdiği sürenin çok uzun olması gibi nedenlerden ötürü damarların şişmesine ve kan akışı problemlerinin başlamasına etken olmaktadır.