Siirt İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Siirt Şubesi Başkanı Vehap Kapıcıoğlu, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfına verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2023 Yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu'na önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de toplumun tüm kesimlerinden destek gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu kurban vekâletini, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) verdi.

TDV Siirt Şubesine ilk kurban vekâletini veren Müftü Kapıcıoğlu, “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliği ile yıllardan beri yurt içinde ve yurt dışında vekâlet yoluyla kurban kesim kampanyası düzenleniyor. Bu yılda 'Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş' sloganıyla vekâlet yoluyla kurban kampanyası başlatıldı. Vakfımıza emanet edilen kurbanlar, İslami usullere uygun şekilde kesilerek ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.” dedi.

 Kapıcıoğlu’nun vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden TDV Siirt Şube Yöneticisi Ferhat Göztok teşekkür ederek bağış makbuzunu takdim etti.

Editör: Admin 02