Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya ve eşi Nurten Kızılkaya, Siirt Halk Eğitim Merkezi'nin düzenlediği yılsonu sergisinin açılışına katıldılar.

Siirt Halk Eğitim Merkezi bahçesinde, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında yılsonu sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Sergi, Siirt Halk Eğitim Merkezi bahçesinde organize edildi ve kursiyerlerin bir yıl boyunca çalışarak ortaya koydukları el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği bir platform oluşturuldu. El sanatlarından resim ve fotoğrafçılığa kadar geniş bir yelpazede üretilen eserler, Siirt'in zengin kültürel mirasını bir kez daha ortaya çıkardı.

Sergide kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerini inceleyen Vali Kızılkaya, usta öğreticiler ve kursiyerleri tebrik etti.

Vali Kızılkaya, el sanatlarının ve sanat eğitiminin topluma katkısına vurgu yaparak, sanatın birleştirici ve ilham verici gücünün olduğunu dile getirdi.

Yılsonu sergisine vatandaşların ve öğrencilerin yoğun ilgi göstermesinden memnuniyet duyduklarını belirten Siirt Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bayram Elçi, “Yılsonu sergisinin Siirt'in kültürel yaşamına renk katarak sanatseverlerle buluştu ve büyük beğeni topladı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Editör: Admin Admin