Siirt Emlakçılar ve Müteahhitler Derneği Başkanı Ömer Faruk Sevgi, imarın önünün açılması için altyapı çalışmalarının hızlandırılması talebinde bulundu.

Dernek başkanı Ömer Faruk Sevgi, yeni kurulan dernek basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Siirt'in emlak ve müteahhitlik sektöründeki önemli sorunları ele aldı.

Sevgi, imar ve ifrazı yapılan arsalarda inşaat çalışmalarının başlaması için altyapı ve yol açma çalışmalarının hızlandırılması gerektiğini vurguladı.

Siirt şehrinin inşaat sektörünün daha fazla gelişmesi ve projelerin zamanında tamamlanabilmesi için bu adımların atılması gerektiğini ifade etti.

Siirt'teki yerel yönetimlerden bu konuda destek beklediklerini belirten Sevgi, sektör temsilcileri olarak kentlerinin kalkınması ve yeni projelerin hayata geçirilmesi için ellerinden gelen katkıyı sunmaya hazır olduklarını belirtti.

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi için 400 yataklı ek hastane binası inşaatının devam ettiğini aktaran Sevgi, "Bu bölge Siirt için çok önemlidir. Burada da altyapı çalışmalarının başlaması ve imar yollarının açılması durumunda inşaat sektörü burada hareketlilik kazanacaktır. Ayrıca buradaki bazı arsalarda var olan sorunların çözümü için Siirt Belediyesinden gerekli çalışmaları başlatmasını bekliyoruz" dedi.

Siirt emlak ve müteahhitlik sektörü, bu çağrıyla altyapı sorunlarının çözülmesini ve yeni inşaat projelerinin başlamasını istiyor.

Toplantıda Siirt Emlakçılar ve Müteahhitler Derneği Başkan Yardımcıları Mehmet Şirin Yıldız, Doğan Aydın ve Cemal Ece de kentin emlak ve müteahhitlik sektörünün sorunlarına değindi, yetkililerin bu konuda harekete geçmesi gerektiğini kaydetti.

Editör: Admin Admin