Siirt Belediyesi, Sosoyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında çölyak ve fenilketonüri (PKU) hastalarının yeterli ve dengeli beslenmelerine yardımcı olmak amacıyla glütensiz gıda yardım paketi dağıtımına devam ediyor.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’nın talimatıyla çölyak ve fenilketonüri (PKU) hastalarına verilen gıda desteği, hasta ve hasta yakınlarının yüzünü güldürüyor.

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü' ekiplerince il ve ilçelerde tespit edilen 222 çölyak ve 19 fenilketonüri (PKU) hastalarına üçer koli glütensiz gıda desteği sağlandı.

Çölyak ve fenilketonüri (PKU) hastalarına glütensiz gıda desteğinin devam ettiğini ifade eden Siirt Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Özekinci, “ Sayın Valimizim emir ve talimatları doğrultusunda Çölyak ve fenilketonüri (PKU) hastalarımız için her ay düzenli olarak ekip arkadaşlarımız glütensiz gıda paketlerini tespit edilen adreslere teslim ediyorlar. İnsan odaklı hizmetlerimizi aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Glütensiz gıda paketlerini teslim alan vatandaşlar yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’ya teşekkür ettiler.