Siirt Belediyesi, etkili olan kar yağışının ardından karla mücadele çalışmalarına başladı.

Siirt Belediyesi, kış mevsiminde yolların açık tutulması ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için karla mücadele ekipleri çalışmalarına başladı.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’nın talimatları doğrultusunda kent merkezinde yaşanabilecek tüm olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla gerekli tedbir ve önlemler alınmasının ardından, Siirt Belediyesi ekipleri, kar yağışı ile birlikte cadde ve sokaklarda biriken karların temizlenmesi için çalışma başlattı.

Ulaşımın ve günlük yaşamın olumsuz etkilenmesine karşı greyderler, traktör kepçeler, tuzlama araçları, tuz yükleyiciler ve süpürge araçlarını hazır bulunduran Siirt Belediyesi, sabahın erken saatlerinde kent merkezinde karla mücadele çalışmalarına start verdi.

Ana arterlerin temizlenmesi öncelikli olduğu ifade edilen açıklamada, olumsuzlukları minimize etmek için kar küreme ve tuzlama çalışmalarının sürdürüldüğü kaydedildi.

Vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde Siirt Belediyesi 185, 444 56 25 çağrı merkezilerinden ve 0535 016 05 44 Whatsapp İhbar hattından yardım alabileler.