Siirt Belediyesi tarafından Kadın Yaşam Merkezi’nde görev yapan öğretmenler onuruna  24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle program düzenlendi.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’nın talimatıyla Kadın Yaşam Merkezi’nde düzenlenen programa Belediye Başkanı Başdanışması Mehmet Şefik Erden Başkan Yardımcıları Abdulmecit İlhan, Kadir Yıldız, Murat Özekinci, Kadın Yaşam Merkezi Müdiresi Bahar Polat ve öğretmenler katıldı.

Kadın Yaşam Merkezi’ndeki tören, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Milli Eğitimine hizmetleri geçen ve ebediyete intikal eden öğretmenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

2017’de Şehit olan Müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın anısında seslendirilen müzik dinletisi büyük bir beğeni topladı.

Siirt Belediye Başkanı Başdanışmanı Mehmet Şefik Erden, hayatını öğrenmeye, öğretmeye, milli ve manevi değerlere bağlı nitelikli nesiller yetiştirmeye adayan tüm öğretmenlere sonsuz şükranlarını sunarak, öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Erden, öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak, İsmail Fakirullah hazretleri ile İbrahim Hakkı hazretleri arasındaki öğretmen-öğrenci ilişkisine değindi.

 Öğretmenlere günün anlam ve önemine istinaden gül ve kalem hediye edildi.

Program, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Editör: Admin Admin