Siirt Belediyesi bedensel engelli vatandaşlara akülü araç desteğinde bulunmaya devam ediyor.

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket ederek bedensel engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’nın talimatıyla yürütülen faaliyetler çerçevesinde, engellilerin toplumsal yaşama katılımlarını artırmak amacıyla bedensel engelli vatandaşların akülü araç taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Bu kapsamda, Siirt Belediyesi tarafından düzenlenen törende, 9 adet akülü tekerlekli sandalye, 4 adet manuel tekerlekli sandalye, 3 adet puset, 2 adet dik durma sehpası ve 1 adet motorlu el ayak egzersiz pedalı bedensel engelli vatandaşlara dağıtıldı.

Engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinleyen Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya, akülü sandalyeleri bedensel engelli vatandaşlara takdim etti.

Özel bireylere destek olmaya devam edeceklerini dile getiren Vali Kızılkaya, sosyal belediyecilik kapsamında kent genelinde dezavantajlı bütün vatandaşlara yardım eli uzatılacağını ifade etti.

Akülü tekerlekli sandalye desteğiyle hayatlarına kolaylık gelen engelliler ve aileleri, duydukları memnuniyeti dile getirerek Vali Kızılkaya’ya ve Siirt Belediyesi personellerine teşekkür ettiler.

Editör: Admin 02