Siirt Emlakçılar ve Müteahhitler Derneği Başkanı Ömer Faruk Sevgi, AK Parti Siirt Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Geçtiğimiz 14 Mayıs Milletvekili Genel Seçimi'nde Siirt'ten AK Parti milletvekili aday adayı olan Başkan Sevgi, 31 Mart 2024'teki yerel seçimlerde belediye başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

Beraberindeki heyetle AK Parti Siirt İl Başkanlığını ziyaret eden ve burada İl Başkanı Av. Ekrem Olğaç ile görüşen Sevgi, başvuru evraklarını Başkan Olğaç'a teslim etti.

Sevgi, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde son 21 yılda her alanda büyük hizmetlerle buluştuğunu ve bu hizmetlerin ülkenin dört bir tarafında görüldüğünü söyledi.

Siirt'ten belediye başkan aday adayı olarak kentin belediyecilik alanında hak ettiği hizmetlere kavuşmasını amaçladığını belirten Sevgi, "Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın riyasetinde ilimizdeki rutin belediyecilik çalışmalarının yanı sıra ilimizi olası bir depreme karşı hazır hale getirmeliyiz. Çünkü ülkemizin deprem risk haritasında da görüldüğü gibi birinci derece deprem bölgesinde yer alıyoruz. Bu nedenle kentsel dönüşüm ve depreme dayanıklı yapılaşma için var gücümüzle çalışacağız." dedi.

Adaylığın nasip olması durumunda herkesle el ele vererek çalışacağını ifade eden Sevgi, "Bu kutlu davada aday olmak ve birleştirici bir rol oynamak önemlidir ama en önemli olan şey, bu kutlu davanın bir neferi olmaktır. Biz de bu davanın bir neferi olarak adaylık verilse de verilmese de her zaman partimizin, davamızın hizmetinde olacağız ve adayımız kim olursa olsun kazanması için gecemizi gündüzümüze katacağız." dedi.

Başkan Sevgi, yerel seçimlerin şimdiden ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.