Gazeteci meslektaşımız Murat Orhan trafikte saldırıya uğradı.

Orhan Atatürk Bulvarı Kurtalan Caddesi’nde trafikte seyir halindeyken bir kargo çalışanı tarafından saldırıya uğradı.

Edinilen bilgilere göre, Gazeteci Murat Orhan Hükümet Bulvarı’nda 56 AAE 769 plakalı motoru ile seyir halindeyken, sağ şeritte park halinde bulunan ve bir anda sol şeride kıran bir Kargo firmasına ait 56 AK 365 plakalı minibüsün ön dikiz aynasına kolunun çarpması sonucu dikiz aynası kırıldı

Orhan çarpmanın ardından, yaşanan saldırı olayının nasıl gerçekleştiğini şu sözlerle aktardı:

“Ben dikiz aynasının kırıldığını görünce sağ şeride park ettiğim de arkamdan minibüs şoförünün geldiğini gördüm. Minibüs sürücüsü bana hem aynayı kırıyor hem de kaçıyorsun dedi. Ben de kendisine kaçmadığımı motorumu park edip beklediğimi söyledim. Ben kendi şeridimde ilerlediğimi ve park halinde olup sol şeride aniden kıran kişinin kendisinin olduğunu dolayısıyla suçlunun da kendisi olduğunu söyledim, tartışırken birden bana kafa ve yumruklu saldırıda bulundu. Burnumda yaklaşık 2 santimlik bir yara açıldı. Çevredekilerin verdiği peçetelerle kanmayı durdurmaya çalıştım ve ardından 112 sağlık ekiplerine haber verdim. Çevredeki vatandaşların yardımıyla saldırgandan kurtuldum. “ ifadelerini kullandı.

Yapılan ihbar üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Siirt Eğitim ve Araştırma hastanesinde kaldırılan Orhan yara alan burnu tedavi edildi.

Hastanede tedavisi tamamlanıp darp raporu alan Orhan, daha sonra ifadesine başvurulmak üzere karakola götürüldü.

Orhan, saldırgandan şikayetçi oldu.

Editör: Admin 02