1996 yılında kuruculuğunu M. Yılmaz Helvacıoğlu’nun yaptığı Siirtliler Dayanışma Vakfı (SİDAV) 15. Olağan Toplantısı Ankara’da yapıldı.

Vakfın Farabi Sokak adresinde yapılan geniş katılımla toplantıda, eski dönemde milletvekilliği yapan iş insanı, doktor, üst düzey bürokratlar ve Siirtli hemşerilerimiz katıldı.

23.Dönem AK Parti Siirt Milletvekill M. Yılmaz Helvacıoğlu vakfın olağan toplantısının açılışında konuştu.

Helvacıoğlu, konuşmasında Ankara’da ikamet edip bu fani dünyadan göç eden tüm hemşerilerimizi rahmetle yad ederken kısa bir süre önce kaybettiği kardeşini anarken duygusal anlar yaşandı.

Siirt sevdalısı olarak bilinen, tanınan ve başkentteki her hemşerisine elinden geldiğince yardım etmekten katkı vermekten çekinmeyen Helvacıoğlu’nun Ankara’da ikamet eden her Siirtliyi yakından tanıması bir şekilde hepsiyle temas etmesi yıllardır SİDAV’ın saygınlığını ve popülaritesini arttırdı.

Helvacıoğlu konuşmasının diğer boyutunda SİDAV’ın kuruluş tarihçesini anlatırken katılımcıları on yıllarca önceki Ankara’ya götürdü.

Helvacıoğlu’nun konuşmasından sonra Divan başkanlığına oybirliğince yılların savcısı ve avukatı olan Cahit Ülgen seçildi. Toplantıda geçmiş dönmemin hesapları detaylı olarak vakfın saymanı Nezir Erden tarafından üyelere aktarıldıktan sonra 2023 yılı vakıf harcama, gelir gider tablosu ibra edildi.

Olağan genel kurulunun ikinci bölümün de yeni yönetim seçimlerine tek listeyle girildi.

Yılmaz Helvacıoğlu’nun Vakıf Başkanı olarak tek listeyle girdiği oylamada yeni yönetim şu isimlerden meydana geldi

Kurucu Başkan M. YILMAZ HELVACIOĞLU

Kurucu Üye FAYSAL GEYİK

Kurucu Üye FİKRET KAYA

Kurucu Üye ABDÜLSAMET UÇAR

Başkan Yardımcısı ARİF ÇAÇAN

Genel Sekreter SEDAT ERİŞ

Sayman NEZİR ERDEN

Üye SAVAŞ ŞENDUR

Üye NECAT GÜNEŞ