Siirt Valiliği, Siirt Belediyesi ve Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında “Kamu Yararına Yükümlü Çalıştırılması Amacıyla İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Siirt Valiliğinde gerçekleşen protokol imza törenine; Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarica ve Adalet Komisyonu Başkanı Erhan Obut katıldı.

İmzalanan protokol ile Siirt Valiliği bağlı kurumların talebi halinde hükümlülerin ücretsiz olarak kamu kurumlarında genel idari hizmetler, temizlik, bakım onarım, park ve bahçe işleri ve ağaçlandırma hizmetlerinde görev yapmalarına imkân sağlanacak.

Yapılan iş birliği protokolü ile haklarında kamuya yararlı bir işte çalıştırılması kararı verilen yükümlülerin ceza infazlarının yerine getirilmesinin yanı sıra, yeniden suç işlemelerini engelleyici etkenleri güçlendirmeyi, sosyalleşmelerini teşvik etmeyi, üretken, verimli, kanunlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk sahibi bir yaşam biçimini benimsemelerini sağlayarak, topluma kazandırılmaları hedefleniyor.

Tören, tarafların protokolleri imzalaması ile sona erdi.

Editör: Admin 02