Baykan ilçemize bağlı Veysel Karani beldesinde olan ve İhtiyaca cevap vermediği için kısa bir süre önce Yıktırılıp yeniden yaptırılacak olan 1000 kişilik ve 4 Minareli Camii inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. 

Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal, inşaatı devam eden camide  incelemelerde bulunarak şunları söyledi.  “Arap mimarisine özgü olarak inşa edilecek olan Veysel Karani Camisininin 1000 kişilik ve  4 minareli olacağını, eskisinden 3 kat büyüklüğünde ve 2 katlı olarak inşa edilecektir. Daha önce  300  kişinin ibadet edebildiği kapalı alanı ile yeni hali ile 1000 kişilik kapasiteye çıkacaktır ” dedi.

BAYKAN’IN YENİ MÜFTÜSÜNE SARIK VE CÜBBESİ İL MÜFTÜSÜ TARAFINDAN GİYDİRİLDİ 

Baykan  ilçe Müftülüğü görevine atanan İsmail Numanoğlu’na cübbe ve sarığını Siirt İl Müftüsü Pinal  giydirdi. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki atama kararlarıyla Baykan ilçe Müftülüğüne atanan İsmail Numanoğlu’na, Baykan Müftülüğünde cübbe giyme töreni yapıldı.  Törene Siirt il Müftüsü  Şakir Pinal ve daire personeli katıldı. Yapılan törende Yeni Baykan  Müftüsü İsmail Numanoğlu’na cübbesini Siirt  il Müftüsü Şakir Pinal giydirdi ve duasını yaptı.

Editör: Admin 02