Özel Siirt Hayat Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Akın Önder, 27 yaşındaki hastadan 10 x 10 boyutlarında dev guatr çıkardı.

Özel Siirt Hayat Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Akın Önder, nüks multinodüler guatr teşhisi konulan 27 yaşındaki hastanın boynundan ve göğüs kafesinden, ameliyatla 10 x 10 boyutlarında dev guatr çıkardı.  Uzun süre nefes darlığı yaşayan ve sırt üstü yatarken nefes almakta ve yutmakta zorluk çeken 27 yaşındaki hastanın ameliyatını başarıyla gerçekleştiren Doç. Dr. Akın Önder, ameliyat sonrası hastayı sağlıklı bir şekilde taburcu ettiklerini açıkladı.

“Riskli operasyonu başarıyla tamamladık”

Ameliyattan iki gün sonra hastanın normal yaşantısına döndüğünü ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Akın Önder, “10 x 10 boyutlarında dev guatr, hastamızın akciğerine baskı yapıyordu. Bu da hastanın nefes alışını engelliyor, yutmada zorluk yaşamasına sebep oluyordu. Hastamızın tiroid bezi ameliyatını; hem boynunu, hem de göğüs kafesini (sternotomi) açarak gerçekleştirerek, ameliyatı başarıyla tamamladık” dedi. Sağlığına kavuştuğu için mutluluğunu dile getiren 27 yaşındaki hasta ise, “Son zamanlarda nefes almakta ve yürümekte güçlük çekmeye başlamıştım. Ameliyattan sonra rahat nefes alıyorum ve artık yorulmuyorum. Beni sağlığıma kavuşturan doktorum Akın Önder ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.