DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Siirt'te "Halk Buluşması"na katılarak destek istedi.

Ali Babacan, eşi Ülkü Zeynep Babacan ile DEVA Partisi Siirt İl Başkanlığı önünde düzenlenen programda vatandaşları selamladı.

14 Mayıs' 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi'nin önemini anlatan Ali Babacan, "Tam demokrasi yolunda büyük bir yol ayrımının tam eşiğindeyiz. Önümüzdeki seçim, partilerin birbiriyle yarıştığı sıradan bir seçim değil. Önümüzdeki seçim bir sistem seçimi. Gençler ülkemizin yarınları değil, gençler ülkemizin bugünü. Biz gençler için çalışıyoruz." dedi.

Babacan, "Biz DEVA Partisi'ni kurduğumuzda ne dedik? Bu ülkede herkes, her bir fert bu ülkenin eşit ve onurlu vatandaşı dedik. Tillo'daki, Bağlar'daki kardeşlerimle Çankaya'daki, Üsküdar'daki, Kadıköy'deki kardeşlerim eşittir dedik. Tam demokrasi dedik. Öyle eksik gedik değil, yarım yamalak değil, tam demokrasi dedik. İşte tam demokrasi yolunda büyük bir yol ayrımının tam eşiğindeyiz. Önümüzdeki seçim, partilerin birbiriyle yarıştığı sıradan bir seçim değil. Önümüzdeki seçim bir sistem seçimi." ifadelerini kullandı.

Birleştiklerini ve kazanacaklarını belirten Babacan, şunları söyledi:

"Siirt, hakkı, hukuku, adaleti çok iyi bilir. Bakın, bu önümüzdeki seçim sadece iki tercihli bir referandum. Bakmayın birinci oy pusulasında 4 tane isim var aday olarak. İkinci oy pusulası bir metre uzunluğunda ama işin özünde sadece iki tercihi olan bir referandum. Böyle anlayıp, böyle anlattığımız zaman da iş kolaylaşıyor. İnşallah Siirt seçim günü 14 Mayıs'ta doğru tercih, doğru kararı verecektir. İktidara geldiğimizde, ülkeyi yönetmeye başladığımızda bizim iktidarımız her partiye eşit yakınlıkta olacaktır. Bize destek verseler de vermeseler de eşit yakınlıkta olacağız. Şu anda bizi engellemeye çalışanlara da yakın olacağız. Biz onun taahhüdünü veriyoruz."

Ali Babacan, konuşmasında, "Hukukun üstünlüğü neyse onun aynen yerine getireceğiz ve en önemlisi adaletle hareket edeceğiz. Çünkü bir yanlış, bir başka yanlışla düzeltilmez. Şu anda ülkeyi yönetenler bize yanlış yapabilirler, bizim adaylarımıza yanlış yapıyor olabilirler, Siirt halkına yanlış yapıyor olabilirler ama biz iktidar olduğumuzda hiç kimseye yanlış yapmayacağız. Çünkü bir yanlış, başka yanlışla düzeltilmez." şeklinde konuştu.

CHP Siirt Milletvekili Adayı Umut Dayanan'ın da konuşma yaptığı programa CHP Siirt Milletvekili adayları Deniz Acar ve Mehmet Zakir Kızılay ile Millet İttifakı'nda yer alan partilerin il başkanları katıldı.