Depremde hayatını kaybeden Siirtli genç doktor Saadet Merve'nin ismi, mezunu olduğu lisede yaşatılacak.

Siirt'te, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Malatya'da hayatını kaybeden akademisyen Saadet Merve İlçin'in mezunu olduğu lisede adının verildiği mescit törenle açıldı.

Hayırsever iş insanları Barış ve Beşir İlçin kardeşler tarafından yeğenleri adına mezunu olduğu Türk Telekom Fen Lisesi'ndeki mescidin açılışına depremde ölen Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Arş. Gör. Saadet Merve İlçin'in babası Salih İlçin, okul müdürü İdris Yolbaş, İl Müftü yardımcıları İbrahim Ensari, Yahya Ertürk ve Muhammed Özdemir, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Amca Barış İlçin, açılışın ardından yaptığı açıklamada, yeğeni Saadet Merve'yi depremde kaybetmenin üzüntüsünü ilk günkü gibi yüreğinde taşıdığını söyledi.

Saadet Merve'nin Türk Telekom Fen Lisesi'nden mezun olduğunu aktaran İlçin, "Doktorumuzu maalesef depremde kaybettik. Mezunu olduğu lisede onun adına bu mescidi düzenledik. Bundan babasının da haberi yoktu, ona sürpriz oldu. Böyle güzel hizmetlerin devamını da getirmemizi nasip etsin." dedi.

Okul Müdürü İdris Yolbaş, idareci ve öğretmenlere de teşekkür eden Barış İlçin, okula her türlü katkıyı sağlamaya devam edeceğini belirtti.

Mescit, Saadet Merve'nin kuzeni imam hatip Abdullah İlçin'in kıldırdığı cuma namazıyla hizmete açıldı.

Törende, hayırsever iş insanları tarafından öğrencilere lokum ikram edildi.

Editör: Admin Admin