Siirt İl Müftülüğünce “Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum” projesi kapsamında yılsonu kültür şenliği düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde imzalanan protokolle “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum” (ÇEDES) projesi hayata geçirilmişti.

Siirt Tarihi Ulu Camii’ndeki programa Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal, İl Müftü yardımcısı İbrahim Ensari, Milli Eğitim Şube Müdürü Tevfik Olgunoğlu, Gençlik Spor il müdürlüğü yetkilileri, Siirt Diyanet Gençlik İl Koordinatörleri, manevi danışmanlar ile çok sayıda Öğretmen ve öğrenci katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti, Tarihi ulu Cami’nin tanıtımını ve Def ile ilahi dinletisinin ardından konuşan Siirt il müftüsü Şakir Pinal, gençlerin yetişmesinde kendi değerlerini öğrenmelerinin önemine dikkat çekti.

Müftü Pinal, “Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum” projesine sahip çıkmanın öneminden bahsederek projeyi başarıyla tamamlayan öğrencileri, öğretmenleri ve tüm danışmanları tebrik etti.

Program kültür şenlikleri ile devam ederken, programa katılan öğrencilere hediye çekilişi ve dağıtımı, ardından ikram ile tamamlandı.

Editör: Admin Admin