İki yıl önce hizmete giren Beğendik köprüsü bağlantılı yollar, Pervari'den Hizan ve Van'a konforlu bir ulaşım sağladı.

Ulaşımın 2 saate düştüğü Türkiye'nin zeminden en yüksek köprüsü ile bağlantılı yollarla yaklaşık 1,5 milyar liraya mal olan proje ile devletin bölgeye yaptığı en önemli eser oldu. Bu çalışma aynı zamanda 72 kilometrelik bağlantılı yollar, bölgeyi standartların üstünde bir hizmete kavuşturdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Şırnak, Van, Bitlis ve Batman ile Van-İran ile Irak ile bağlantı sağlayan kara yolları üzerinde çok büyük çalışmalar yapıldı. Bu yılın başında da Siirt-Şirvan-Pervari yolu ihalesi tamamlanarak yapımına başlandı. 

Bölgede yapılan hizmetler Siirt'in konforlu ulaşıma kavuştuğunu dile getiren vatandaşlar, "Son dönemde ilimizde yol bağlantı, yolları, köprü ve viyadüklerle Siirt'te cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetler yapıldı. Daha önce Siirt'ten Van'a saatlerce süren yolculuk şimdi 2 saate kadar düştü. Siirt Eruh ve Şırnak yolu da yapılan çalışmalarla standartların üstünde bir hizmete kavuştu. Siirt'in Batman, Şırnak, Mardin ve Van ile bağlantısını sağlayan yol ve tünel çalışmaları sürüyor. Eruh-Fındık Yolu ve Tünel Projesi ve bağlantılı yolların tamamlanmasıyla mesafe kısalacak." dedi.