Siirt’in Baykan ilçesinde bulunan kent ormanı mesire alanı ziyaretçi akınına uğruyor.

Baykan ilçe merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunan kent ormanı, Baykan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emin Bağlı’nın talimatıyla kent ormanı mesire ve piknik alanlarının bakım, onarım ve yenilenmesiyle vatandaşların ilgisini çekiyor.

Eşsiz doğa güzelliği nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken kent ormanına gelen ziyaretçiler, ilçe ekonomisine de katkı sağlıyor.

Kent ormanının doğa güzelliği ve nezih ortamıyla vatandaşları bölgeye çektiğini ifade eden Baykan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emin Bağlı, vatandaşları özellikle yazın buraya gelip mesire alanlarında rahat kalabilmeleri için yatırımlar yaptıklarını, bu yatırımlara da devam edeceklerini dile getirdi.

Kent ormanı mesire ve piknik alanlarında bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yaptıklarını belirten Kaymakam Bağlı, “Doğa harikası olan kent ormanımızda vatandaşlarımız buraya gelerek keyifli vakit geçirmelerini istiyoruz. Bu yatırımları yaptıktan sonra burada ciddi bir ziyaretçi akını başladı. Buradaki yatırımlarımız bitmedi, ilçe genelinde yatırımlarımız devam edecektir” dedi.

İlçe halkı, Kaymakam Bağlı’ya ilçeye yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.