Mardin Artuklu Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Siirt Şubesi arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı.

Sosyal haklarla birlikte %110 oranında zam kararı verilen sözleşme, Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede ve Belediye İş Siirt Şube Başkanı Halit Akınay tarafından imzalandı. Mardin Artuklu Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı. Görüşmede sosyal haklarla birlikte yüzde 110 oranında zam kararı çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu işçilerine yönelik yapılacak zam mutabakat metnini Artuklu Belediyesi olarak da uygulamaya konulduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, en düşük kadrolu işçi ücreti 11 bin TL'den 23 bin TL'ye yükseltildiğini söyledi.

Göreve geldikleri günden bu yana daima işçilerin yanında olduklarını ifade eden Başkan Tatlıdede, "Bugüne kadar birlik ve beraberlik içerisinde Artuklumuz'un geleceği için mesai arkadaşlarımızla birlikte birçok başarılı çalışmaya imza attık. Bu çalışmaların her birinde çalışanlarımızın emeği ve alın teri bulunmaktadır. Mesai arkadaşlarımıza daha iyi imkanlar sunabilmek için yetkili sendikamız ile yapmış olduğumuz çalışma neticesinde kadrolu işçi statüsündeki çalışma arkadaşlarımızın aylık ücretlerine, tüm sosyal hakları içine dahil ederek yüzde 110'luk bir artış gerçekleştiriyoruz. Yapmış olduğumuz artış ile birlikte, kadrolu işçi statüsündeki ekip arkadaşlarımızın en düşük maaşı 23 bin TL olarak belirlendi. İmkanlarımız dahilinde daima personellerimiz için en iyisini yapmaya gayret gösterdik. İnşallah bu oranlarda tüm işçi kardeşlerimizi memnun edecektir. 1 yıla yakın bir süredir beraber yürüdük, bundan sonra da daha adil ve daha eşit bir şekilde mesai arkadaşlarımızla beraber yürüyeceğiz. Bu ilçe için çok büyük işler yaptık, yapıyoruz. Onun için tüm personellerimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum, yapılan zamların tüm çalışma arkadaşlarıma hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum" dedi.

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdere ve Belediye İş Sendikası Başkanı Halit Akınay tarafından düzenlenen protokol töreni ile işçilerin en düşük yevmiyesi 750 TL’ye çıkarıldı.  Belediye-İş Sendikası Siirt İl Başkanı Halit Akınay ise, işçi haklarına duyarlı kalan Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdere’ye teşekkür edip, çalışan işçilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

YAPILAN SÖZLEŞMEDE: Mardin/Artuklu Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında yapılan 2 Yıllık Sözleşmeden Kadrolu İşçilere 1. Altı ay için 10 yıllık işçi için en düşük yevmiye ortalama  750 TL En yüksek işçi için 1.200 TL Yevmiye alındı.  2. Altı Ay için 50 TL artı % 15 artı Enflasyon  2. yıl ilk 6 ay için % 10 artı Enflasyon  2. 6 ay için % 10 artı Enflasyon oranlarından anlaşma sağlanmıştır.

Emeği geçen Sendikamız Belediye İş Sendikası ve Artuklu Belediye Başkanına teşekkür eder,Emekçi Kardeşlerimize Hayırlı olsun.

Editör: Admin 02