Siirt'te 14 Mayıs genel seçimine sayılı günler kala Siirt’in önde gelen ailelerinden Oğuz ailesi AK Parti’ye destek çıktı.

Daha önce küskün olan aile mensubu, AK Parti seçim bürosuna gelerek sözü verdi.

Aile adına kısa bir konuşma yapan Celil Oğuz, herkes küskünlüğü bir tarafa bırakıp geçmişe sünger çekmesi gerektiğini belirterek, "14 Mayıs için AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan etrafında kenetlenmeli." dedi.

Güres Caddesinde toplanan ve ardından yürüyerek seçim bürosuna gelen aile mensupları, seçim kararlarının net olduğunu ifade etti. 

Kalabalığı karşılayan AK Parti Siirt Milletvekili adayı Mervan Gül, herkese teşekkür ederek, katılımdan onur duyduklarını ve hizmet aşkıyla her kesime hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

 “14 MAYIS’TA TARİH YAZACAĞIZ”
Gül, birlik ve beraberlik içerisinde 14 Mayıs’ta Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi Siirt’te de tarih yazacaklarını ifade ederek. “Bu birliktelik ile Allah’ın izni ile 14 Mayıs’ta tarih yazacağız. Siirt yine Türkiye’de rekor kıracak ve 3 AK Parti Milletvekilini Meclise gönderecektir. Bizleri kırmayıp AK Parti ailemize katıldığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 “AYRILIK GAYRILIK BİZE YAKIŞMAZ”
Celil Oğuz da AK partiye güçlü bir destek verdiklerini belirterek, "Ayrılık yakışmaz. Allah’ın izniyle bu bir dava birlikteliğidir. Bu davanın da bir neferi olarak AK Parti Milletvekili adayımız Mervan Gül’e destek vermeyi karara bağlayıp aile büyükleri öncülüğünde Yoğun bir kalabalık heyet ile seçim bürosunu ziyaret edip desteklerimizi beyan ettik” dedi.