Geçtiğimiz süreçte AK Parti Siirt İl Kadın Kolları Başkanlığına atanan Av. Betül Tuğba Mavi, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kenttekk yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir kafede buluşan Mavi, yeni atandığı görevde yapacakları çalışmalara değindi.

Geride bıraktığımız ve mazlumlar için çok önemli bir gün olan, mazlumların haklarına dikkat çekmek için kutlanan "19 Aralık Dünya Mazlumlar Günü"nü anmakla programa başlayan Mavi, "21. yüzyılda Gazze ve Filistin’de bulunan, din kardeşlerimize karşı yapılan soykırım niteliğindeki saldırıları lanetliyor, bu saldırılar neticesinde ölen mazlum kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle atandığım AK Parti Siirt İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütüyorum. Türkiye’nin gelmiş geçmiş siyasi hayatında en yaygın ve etkin kadın teşkilatlanmasının bir neferi olmaktan gurur duyuyorum. Öncelikle Siirt AK Parti Kadın Kolları teşkilatında görev yapmış olan önceki dönem başkanlarımıza, yönetimlerine ve üyelerimize teşekkürü borç bilirim." diyen Mavi, "Devraldığım bayrağı partimizin tüzüğü ve iç yönetmelikleri çerçevesinde layıkıyla ileri taşımak için gece gündüz çalışıyoruz. Gerek insan hakları gerekse ülkemizin ve memleketimizin çıkarları doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde partimizin ilke ve prensiplerine bağlı kalarak her türlü sosyal diyalog ağını geniş tutarak çalınmadık kapı bırakmamak ve yönetimsel anlamda her kesimden vatandaşa destek olmak için partimize gönül vermiş her kesimden tecrübeli arkadaşlarımız ile çalışmalara başladık. Hem yorulan arkadaşlarımızı dinlendirmek, hem yeni dava arkadaşlarımıza hizmet fırsatı tanımak hem de daha enerjik bir yapı oluşturmak için ileri ki günlerde açıklayacağımız yeni yönetimimizle çalışmalarımıza kaldığımız yerden tüm hızıyla devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

"Vatandaşlarımızın bize ulaşımını kolay kılmak adına her gün iki arkadaşımızı belirli saatler arasında nöbetçi olarak görevlendiriyoruz." açıklamasını yapan Mavi, söyle devam etti:

"İletişimin en önemli unsurlarından biri olan ulaşılabilirlik ilkesini önemsiyoruz. Önemli olanın gönül kazanmak ve akabinde Allah’ın rızasını kazanmak olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Kadın kolları olarak öznesi olduğumuz bu siyaset platformunda daha fazla söz hakkına sahip olduğumuzu, iş ve meslek hayatında daha efektif bir katılım ile kadınların sözünün kıymetinin daha çok anlaşıldığı ve duyurulabildiği bir gelecek planıyla hareket ediyoruz. Önümüzde bildiğiniz üzere 31 Mart yerel seçimleri mevcut. Sayın Cumhurbaşkanımızın kıymetli eşi hemşehrimiz Emine Erdoğan hanımefendiye bu seçimleri armağan edebileceğimiz bir sonuç için planlanan hedefler doğrultusunda gönülden gönüle giden köprüyü oluşturarak çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmamak üzere var gücümüzle çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Sayın Milletvekilimiz, Sayın İl Başkanımız ve parti yöneticilerimizle birlikte, izleyeceğimiz ortak hedefler doğrultusunda 3 dilli kardeş şehrimizin, ilçe ve beldelerinin yönetimine yerel seçimlerde Ak Parti olarak talip olduğumuzu açıkça belirtmek istiyorum. İlk günden beri halka hizmeti hakka hizmet  olarak benimsemiş bir parti olarak, bu çerçevede tüm imkânları zorlayıp Ak Parti Kadın Kolları genel başkanımız ve yönetiminin direktifleri doğrultusunda gecemizi gündüzümüze katıp halkımızın kalbine dokunmak için çaba sarf edeceğiz."

Mavi, konuşmasının son bölümünde, "Önceliğimizin kadınlarımızın eğitime, siyasi yaşama ve meslek hayatına katılımını teşvik etmek olduğu, kadına yönelik şiddetle mücadelenin her geçen gün güç kazandığı, kadınlarımızın toplum genelinde etkinliğinin arttırıldığı bir anlayışla çalışıp, ülkemize değer katacak eserler üretip hizmet yapmak olduğu bilinciyle hareket etmek olduğunu ve yeni projelerimizle halkımızın hizmetinde olacağımızı bir kez daha siz değerli basın mensuplarının huzurunuzda bildirmek isterim." ifadelerine yer verdi.

Editör: Admin Admin