AK Parti'nin çalışmaları kapsamında Siirt'e gelen Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nden sonra seçim sonucu değerlendirme çalışmaları ve gelecekteki planlamalarına ilişkin programlarını sürdürdüklerini söyledi.

AK Parti teşkilatlarının gecesini gündüzüne katarak bir seçim kampanyası yürüttüğünü ifade eden Yılmaz, "Partimizin şemsiyesi altında ben AK Partiliyim diyen her kardeşimiz elinden gelen bu mücadeleyi verdi. Sizlere bu verdiğiniz mücadeleden ötürü teşekkürlerimi, şükranlarımı ve yaptığınız bu mücadelenin Allah'ın indinde de mukaddes, makbul bir ibadet gibi kayda geçeceğine ve kayda değer hale geleceğine yürekten inanıyorum. İyi bir mücadele verdik. Beklediğimiz sonucu alamadık. Beklediğimiz sonuç bu değildi, daha iyi sonuçlar almaktı. Özellikle Siirt'imizde il belediye başkanlığını almaya çok yakındık ama malum son zamanlarda birtakım şeyler oldu. Biz onları çok iyi inceliyoruz, tetkik ediyoruz. Onunla ilgili gerekenleri Allah'ın izniyle yapıyoruz." açıklamalarında bulundu.

Seçimlerde AK Parti'nin Kurtalan ilçesi dışında bütün ilçeleri, Veyselkarani beldesi dışında da bütün beldeleri kazandığını belirten Yılmaz, kaybedilen yerlerle ilgili yeni strateji, planlama ve değerlendirme çabasının içerisinde olacaklarını anlattı.

"Önümüzdeki süreç içerisinde bütün eksiğimizi gediğimizi inceleyip, tetkik edip bunun gereğini Allah'ın izniyle yapacağız." şeklinde konuşan Yılmaz, "Her seçim sürecinde siyasi partilerin verdikleri mücadelede, mücadele eden unsurların arasında adaylık ve aday adaylığı sürecinde, sonraki kampanya sürecinde bu mücadeleyi veren arkadaşlarımızın yarıştan kaynaklanan, kiminin o yarışta yeteri kadar bir performans gösterip göstermemesi, kiminin kendisinden beklenen aksiyonu yeteri kadar ortaya koymaması gibi sebeplerle ufak tefek incinmeler, incitmeler olabilir. Bunların da hepsini geride bıraktığımızı, geride bırakmak zorunda olduğumuzu, bırakmamızın şart olduğunu, AK Parti'yi AK Parti yapan en önemli değerin aslında dünü dünde bırakıp varsa eksiklerimizi telafi edip yarın için yeni bir heyecan, hırs, gayret ve bilenmişlikle yeni bir sürece yönelik gayret ve çaba içerisinde olma özelliğimizdir" diye konuştu.

Yılmaz, daha sonra partilerinin il ve ilçe yönetimleri, ilçe ve belde belediye başkanları ve partililerle basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.

Eruh ilçesini de ziyaret eden Yılmaz, "Belediye Başkanımız Cevher Çiftçi'yi ziyaret ederek, 31 Mart yerel seçimlerinde halkımızın büyük teveccühüyle seçilen başkanımızla verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Eruh'un kalkınması ve gelişmesi adına atılacak adımları değerlendirdik. Başkanımıza hizmet yolunda başarılar diliyoruz" dedi.

Yılmaz'a ziyaretlerinde AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcıları Cemil Yaman, Ayşe Sula Köseoğlu ve Mehmet Sait Kirazoğlu eşlik etti.

Editör: Admin Admin