Siirt Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde kurulan Hayvan Sağlığı Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde 6 ayda 153 yaban hayvanı tedavi edilerek yaşam alanlarına bırakıldı.

Hastanede büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve yabani hayvanlara teşhis konulup tedavilerinin yapıldığını belirten hastane başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Ali Gülaydın; cerrahi, iç hastalıkları, doğum ve suni tohumlama gibi kliniklerin bulunduğu hastanede gelişmiş merkezi tanı laboratuvarında analizler gerçekleştirildiğini söyledi.

Hastanenin EAEVE standartlarına uygun bölgedeki en büyük, ülkedeki sayılı hayvan hastaneleri arasında yer almakta olduğunu aktaran Gülaydın, "8 bin 300 metrekare kapalı alana sahip olan hastanemiz; acil, pet, egzotik hayvan, at, ruminant, pet enfeksiyon ve büyük hayvan enfeksiyon olmak üzere 7 adet poliklinikten oluşmaktadır. Ayrıca radyoloji ünitesi, merkezi laboratuvar, nekropsi ünitesi ve eğitim öğretim amfilerini de bünyesinde barındırmaktadır. Polikliniklerimiz cerrahi, iç hastalıkları, doğum ve jinekoloji, dölerme ve suni tohumlama kliniklerinden oluşmaktadır. Bu çerçevede hastane bünyesinde toplam 26 adet muayene salonu, 8 adet ameliyathane ve hospitalizasyon üniteleri mevcuttur. Hospitalizasyon ünitelerimiz ise şu anda 73 hasta kapasitesine sahiptir. En kısa sürede 103'e çıkartmayı planlamaktayız" dedi.