Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Siirt Valiliği kurumsal X (Twitter) hesabı üzerinden canlı olarak Siirt il genelinde asayiş ve güvenlik ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Pervari Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen Mart ayı aylık değerlendirme toplantısına, Pervari Kaymakamı Ahmet Gülderen, İl Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, katıldı.

Vali Kızılkaya burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Huzur ve kardeşlik kenti Siirt’imizin güvenlik ve asayişi ile ilgili son bir ayda yapılan çalışmalar hakkında siz değerli hemşehrilerimi ve kamuoyunu bilgilendirmek üzere başta terör, organize suç örgütleri, uyuşturucu, düzensiz göç, siber suçlarla mücadele, seçim sonrası alınan güvenlik önlemleri ile il genelinde yürütülen asayiş ve güvenlik çalışmalarını sizlerle paylaşmak isterim.

Aziz Siirtli hemşehrilerimizin bilmesini isterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun, halkımızın huzurunu kaçıran başta terör örgütü olmak üzere, suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Mart ayında icra edilen (15) operasyon faaliyetinde;(2) adet EYP anahtar düzeneği bulunarak imha edilmiştir. (1) adet AK-47 Piyade tüfeği, (2) adet şarjör ve (367) adet muhtelif fişek ele geçirilmiştir. Sosyal Medya Üzerinden Terör Örgütü Propagandası yaptığı tespit edilen (8) şahıs yakalanmış, (2) şahıs hakkında adli kontrol tedbiri uygulanmış, (1) şahsın yakalama çalışması devam etmektedir. PKK/KCK Terör Örgütüne Üye Olma ve Terörün Finansmanın Engellenmesi Yönelik Kanuna Muhalefet suçlarından aranan (2) şahıs yakalanmış, (1) şahıs tutuklanmış, (1) şahıs serbest bırakılmıştır. PKK/KCK terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen (3) şahıs yakalanarak haklarında adli soruşturma başlatılmıştır.

DEAŞ Terör Örgütüne Üye Olma suçundan (1) şahıs yakalanarak hakkında adli kontrol tedbiri uygulanmıştır.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerimizce Mart ayında (52) olay gerçekleşmiş olup (87) şahıs hakkında adli işlem yapılmıştır.