Siirt Belediyesi kentin spor yaşamına değer katmak amacıyla yeni projeleri hayata geçiriyor ve kentte yeni spor alanları kazandırmaya devam ediyor.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun talimatları doğrultusunda, Siirt Çok amaçlı Spor Salonu ile birlikte ilimiz merkez Barış Mahallesi Kadın Yaşam Merkezi ve Yüzme Havuzu arkasında belediyeye ait 12.752 m2’lik alanda, “Spor Parkı” inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Yer teslimi yapılarak yapım inşası devam eden ‘Spor Parkı’nda; 1 adet futbol sahası, 1 adet basketbol sahası, 1 adet tenis kortu, 1 adet Tip Spor Salonu ve 2 adet soyunma ve dinlenme odaları, tesisin çevresinde 3 metre genişliğinde sentetik yüzeyli yürüyüş ve bisiklet yolu ile 4 bin 950 m2 yeşil alan yer almaktadır.

Bölgede yaşayan hemşehrilerimizin, özellikle gençlerimizin, çocuklarımızın en büyük taleplerinden biri olan spor tesisimizin yapımı hızla devam etmektedir.

Spor parkı tesisi tamamlandığında, şehrimize büyük bir dinamizm katacak, kentte sosyal ve spor hayatı büyük ölçüde canlandırarak, başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımız ücretsiz olarak faydalanacak.

Hayata geçirilecek projeyle, özellikle genç nüfusun yoğun olduğu şehrin önemli bir eksikliği daha giderilmiş olacak.

Editör: Admin 02