Toplantı, il müftülüğü ve ilçe müftülükleri arasındaki koordinasyonu güçlendirmek, yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak, hizmette verimliliği artırmak ve 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları ile ilgili bilgi alışverişi ve istişarelerde bulunmak amacıyla düzenlendi. Toplantıya, İl Müftüsü Şakir Pinal ve 6 ilçe müftüsü katıldı.

İl Müftüsü Pinal’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Yaz Kur’an Kurslarının 1 Temmuz 2024 Pazartesi günü itibarıyla başlayacağı belirtildi. İl Müftüsü Pinal, her yıl yaz mevsiminde cami ve Kur’an kurslarının birer eğitim yuvasına döndüğünü vurgulayarak şunları söyledi:

“Yaz Kur’an kurslarımızda, çocuklarımız Rabbimizi daha iyi tanıyacak, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okuyacak ve onun anlam dünyasıyla buluşacaklar. İman ve ibadet esaslarını, Peygamberimizin örnek hayatını öğrenecekler. Vatanımıza, milletimize ve bütün insanlığa faydalı bir kul olmanın önemini kavrayacaklardır.

Yavrularımızın körpe dimağlarına ve tertemiz fıtratlarına imanı, İslam’ı ve güzel ahlakı nakşetmek için seferber olalım. Çevremizdeki yavrularımızın Kur’an’ın aydınlığından ve sahih dini bilginin rehberliğinden mahrum kalmaması için gayret gösterelim." dedi.

Diğer konu ve değerlendirmelerin görüşüldüğü toplantıda, bilgi alışverişinde bulunulduktan sonra toplantı sona erdi.

Editör: Admin Admin