Siirt’te geniş kapsamlı seçim güvenliği toplantısı, Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında yapıldı

Siirt’te Seçim Güvenliği Toplantısı, Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında gerçekleştirildi.

Mahalli İdareler Genel Seçiminin, Siirt’te huzur ve güven ortamında geçmesi için alınacak tedbirlerin ve yapılacak çalışmaların görüşüldüğü Seçim Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda; seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar, seçim öncesi sırası ve sonrasında alınacak güvenlik tedbirleri, seçim propagandalarında uyulması gereken yasal sorumluluklar ve seçim günü yasakları ile ilgili konular görüşüldü.

Siirt’te seçimlerin huzur ve güven içerisinde tamamlanması için her türlü tedbirin alındığını belirten Vali Kızılkaya, ‘Seçim öncesi, seçim sırası ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerin hassasiyetle yürütüldüğünü’ ifade etti.

Mahalli İdareler Genel seçiminin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Kızılkaya, ‘Vatandaşlarımızın, seçme ve seçilme haklarını huzur ve güven içinde; hiç bir baskı altında kalmadan ve hiçbir yönlendirmeye maruz bırakılmadan, kendi özgür iradeleri ile hoşgörü içerisinde oy kullanmalarının tesisi için her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz.’ dedi.

Vali Kızılkaya, seçimlerin huzur ve güven iklimi içinde geçeceğini ümit ettiğini, sözlerine ekledi.

Güvenlik Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, mülki, adli ve askeri erkânın yanı sıra ilçe kaymakamları ve güvenlik birimlerinin yetkilileri katıldı.

Toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.