Siirt Valiliği himayelerinde Siirt Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda 01-03 Mart 2024 tarihleri arasında Cumhuriyet’in 100'üncü yılı anısına “Bir Zamanlar Siirt” fotoğraf sergisi açılacağı belirtildi.

Siirt Park AVM’de 1 Mart Cuma günü Saat: 11.00’de açılış töreni ile başlayacak olan fotoğraf sergisi 03 Mart'a kadar 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Siirt İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gazeteci-Yazar Cumhur Kılıççıoğlu, Faik Kuzu, Vadullah Taş, Rahmetli Rıfat Bakır, Yıldız Göncü, Bahri Özturan, Yavuz Arıtürk ve MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü fotoğraf arşivlerinden faydalanılarak açılacak olan sergide eski Siirt’in zenginliklerinin yansıtıldığı 56 adet estetik değeri yüksek fotoğraflarda, gündelik hayatın yanı sıra şehrin o zamanlardaki mimari dokusu ve kültürlü yapısı da yer almaktadır.

1930 ile 1975’li yıllar arasında çekilen her bir fotoğraf karesi, eski Siirt'in geçmişten günümüze bir şehrin değişim ve dönüşümüne tanıklık edilecektir.

Üç gün boyunca Siirt Park AVM’de açık olacak olan Fotoğraf sergisine tüm halkımızın teşriflerini dileriz.

Editör: Admin 02