Siirt’te havaların ısınmasıyla başlamasıyla fırıncıların sıcaklıkla imtihanı başladı.

Nem ve sıcaklığın arttığı kentte fırıncılar, yaklaşık 400 dereceyi bulan fırın sıcaklığı karşısında vatandaşlara hizmet veriyor.

Tüm bu zor şartlara rağmen çalışmayı sürdüren fırıncılar, zorlanmalarına rağmen halka sıcak ekmek çeşidi yetiştirmek için çabalıyor.

Yeni Mahalle Andera AVM yakınlarında fırın işleten Barış Tanış, insanın bile bu duruma dayanamadığı sıcaklar karşısında vatandaşa hizmet etmek için sabah erken saatlerinde başladıkları ekmek üretimini akşam saatlerine kadar sürdürdüklerini söyledi.

Hafta sonları dahil dört mevsim ekmek hizmeti sürdürdüklerini dile getiren Tanış, “Usta olarak çalıştığım fırındı mesai arkadaşlarımla sabahın saat 04.30’unda hamur yoğurmak için fırını açıyoruz. Gün doğmadan sıcak ekmek ve simitlerimizi çıkarıp tezgahlara alıyoruz. Havalar ısındı. Sıcaklara rağmen en güzel ekmeği halka ulaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Vatandaşlar da sıcaklara rağmen kentte en lezzetli ekmeğin Tekbir ekmek fırınında üretildiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.