Siirt Valiliği tarafından 6 milyon lira ve yüzde 50 hibe ile şehrin ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamak amacıyla 100 aileye 2 bin adet arılı kovan dağıtıldı.

Vali Dr.Kemal Kızılkaya, Üretim ve İstihdamın artırılması için Siirt Valiliğinin desteğiyle 'Arıcılık ve Arı Ürünlerini Geliştirme Projesi' kapsamında düzenlenen Arı Kovanı Dağıtım Programına katıldı.   Üreticilere desteklerin artarak devam ettiğini belirten Vali Kızılkaya, " 6 milyon bütçe, % 50 hibe desteği ile 100 arıcı ailemize 2.000 adet arılı kovan dağıtımının yapıldığını, projenin sektöre büyük bir destek sağladığını belirterek emeği geçen kurum ve kişilere teşekkür etti.

Vali Kızılkaya, Hedefimiz; Bal üretiminde Türkiye’de ilk 5 , Arı Kovanı sayısında da ilk 10’a girmektir.   Siirt Arı Yetiştiriciler Birliği Başkanı Faik Efe de emeği geçenlere teşekkür ederek, üreticilere verilen destek sayesinde kentte her geçen gün bal üretiminin arttığını belirtti. Törende daha sonra üreticilere kovan dağıtıldı. Törene, Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan, kurum yetkilileri ve bal üreticileri katıldı.

Editör: Admin Admin