Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya,  Mübarek ramazan ayının manevi ikliminde toplumun değişik kesimleriyle buluşmaya devam ediyor.

İlçe ziyaretleri programı kapsamında Pervari ilçesini ziyaret eden Vali Kızılkaya, İlçe Kaymakamı Ahmet Gülderen’den ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Pervari Belediyesini ziyaret eden Vali Kızılkaya, Belediye Başkanı Tayyar Özcan’dan belediye çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

PERVARİ GENÇLİK BULUŞMASI

Vali Kızılkaya daha sonra Pervari Gençlik Merkezinde gençlerle buluştu.

Tavsiyelerde bulunduğu gençlerle geleceğe dair planları ile ilgili sohbet eden Vali Kızılkaya, “Hayal kurmak çok önemli. Çünkü her şey hayalle başlar. Hayaller sizi hedefinize ulaştırma noktasında en önemli araçtır. Kendinizi sürekli yenileyin geliştirin. Çok çalışın ama planlı ve programlı çalışın. Elinizden geldiği kadar bol bol kitap okuyun. Dostlarınızdan biri de mutlaka kitap olsun bu da benim size nasihatim olsun” dedi.

ESNAF VE VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ

Gençlik buluşmasının ardından Vali Kızılkaya, ilçede esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Pervari’nin tarihi simgelerinden Çınaraltında esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Kızılkaya, vatandaşlarla sohbet  ederek, taleplerini dinledi.

Vatandaşların ramazan ayını tebrik eden Vali Kızılkaya esnaflara da bol ve bereketli kazançlar diledi.

MEHMETÇİKLERLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

Vali Kızılkaya, Pervari ilçesinde düzenlenen iftar programında Jandarma personeli ile bir araya geldi.

Vali Kızılkaya, iftara öncesi jandarma personeli ile bir süre sohbet etti, hatırlarını sordu.

Kahraman Mehmetçiklerin ramazan ayını tebrik eden, Vali Kızılkaya, Milli birlik ve beraberlik mesajları verdi. Terörle, uyuşturucuyla, suç örgütleriyle kararlılıkla mücadele eden jandarma personeline ve tüm güvenlik güçlerine teşekkür etti.

Siirt'imiz ve tüm ilçelerimizin huzuru ve kalkınması için canla başla çalıştıklarını ifade eden Vali Kızılkaya, bu mübarek ramazan ayının manevi ikliminde iftar programının düzenlenmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.

Program, yapılan duanın ardından sona erdi.

İftar programına; Pervari Kaymakamı Ahmet Gülderen, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan ve Jandarma personeli katıldı.

İftar programının ardından Vali Kızılkaya ve beraberindekiler, İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

Pervari İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret etti.

Emniyet personelinin ramazan ayını tebrik eden Vali Kızılkaya, gece gündüz demeden cefakarca çalışan emniyet personeline teşekkür ederek, görevlerinde başarı ve kolaylıklar diledi.

Pervari ilçesinde incelemelerini tamamlayan Vali Kızılkaya daha sonra Siirt’te döndü.

Editör: Admin 02