Siirt Belediyesi, 17-18 Haziran Cumartesi ve Pazar günü yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS)  katılacak girecek tüm öğrencilere, öğrenci velilerine ve görevlilere ücretsiz ulaşım imkânı sağlayacak.

Siirt Belediyesi, sınava girecek öğrencilere, öğrenci velilerine ve görevlilere 17-18 Haziran Cumartesi ve Pazar  günleri sabah saat 7:30‘dan  itibaren ücretsiz ulaşım desteği verilecek. Öğrenciler, sınav giriş belgesini göstererek refakatçisi ile birlikte ücretsiz ulaşım desteğinden faydalanabilecek.

ÖĞRENCİLERE BAŞARI DİLEYEN VALİ HACIBEKTAŞOĞLU, “SINAVLAR ESNASINDA SESİZ OLALIM”

YKS sınavına katılacak tüm öğrencilere başarılar dileyen Vali Hacıbektaşoğlu, bu süreçte öğrencilere destek olan tüm öğretmen ve velilere de teşekkür etti.

Vali Hacıbektaşoğlu, Çocuklarımızın dikkat ve motivasyonunun bozulmaması için, sınavların yapılacağı okul çevresinde ve caddelerde gürültü yapılmamalı, ayrıca, trafikte seyreden araçların, konvoyların korna, çalgı, yüksek ses ve benzeri gürültü çıkarıcı davranışlardan kaçınmaları ayrıca okulların yakınlarındaki inşaatlarda sınav saatlerinde gürültüye sebep olabilecek çalışmalar yapılmaması gerektiğini ifade etti.