Bu haber kez okundu.

Siirt Kızılay, Faaliyet Raporu Yayımladı
Türk Kızılayı Siirt Şubesi tarafından 2015-2016 yılı faaliyet raporu yayımlandı.

Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanı Yener Tanık tarafından yayımlanan rapor, şöyle:

Kızılay'ın amacı, her nerede görülür ise , hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insanın hayatını ve sağlığını korumak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu saygıyı, işbirliğini ve sürekli barışı getirmeye uğraşmaktır. Kızılay ihtiyaç anında dayanışmanın,ıstırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesidir.
Kızılay, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Topluluğu'nun temel ilkelerini paylaşır. Bunlar; insanlık,ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik ve evrensellik ilkeleridir.

Kızılay, tüzel kişiliğe sahip, özel hukuk hükümlerine tâbi, kâr amacı gütmeyen, yardım ve hizmetleri karşılıksız olan ve kamu yararına çalışan bir gönüllü sosyal hizmet kuruluşudur.

Kızılay'ın teşkilatı, Genel merkez ve şubelerden oluşur. Kızılay'ın Genel Müdürlük teşkilatı dışında kalan bütün kademelerindeki görevler fahridir.

 Bölgemizde yaşanan terör olayları nedeniyle mağdur, göç etmiş ailelere yönelik İlimizde Yerel Afet Lojistik Merkezi kurulması sağlanmış olup; Genel Merkezden gelen profesyonel personeller ve şubemizin destekleriyle İlimizde ve bölgedeki illerde terör mağduru ailelere yönelik ayni yardım sevkiyatları yapılması sağlanmış ve halen bu çalışmalar devam etmektedir. Bu çalışmalar neticesinde ilimiz ekonomisi direk etkisi olacaktır. Bu konuda Desteğinden Dolayı Milletvekilimiz Sayın Yasin AKTAY Beye ve Siyasilerimize teşekkür ederim.

 İlimizde olası afetlere daha etkin müdahale edilebilmesi için kurulması düşünülen Bölge Afet Lojistik Merkezi için yapılan istişareler neticesinde yer tahsisi destekleri ile Türk Kızılayı Genel Merkezi arasında İlimizde Bölge Afet Lojistik Merkezi kurulması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. tahsisinde Bu konuda Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ Bey'in ve Siyasilerimize teşekkür ederim.

 İlimizde Her yıl Ramazan Ayında Sancaklar Vakfı Başkanlığı Destekleriyle 500 aileye gıda ve sıcak aş desteği yapılamktadır. Desteklerinden dolayı Sancaklar Vakfı mütevelli Başkanı Sayın Suat SANCAK Bey'e Teşekkür Ederim.

 Türk Kızılay'ı Siirt Şube Başkanlığı olarak ilimizde bulunan 15 maddi durumu yetersiz öğrenciye öğrenim süresince burs yardımı gerçekleştirilmektedir.

 Türk Kızılay Siirt Şube Başkanlığı tarafından ilimizde Siirt Üniversitesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik ‘Sevgi Mağazası’ adıyla bir giyim mağazası ilimize kazandırıldı.

 İlimizde bulunan ihtiyaç sahibi aileler başta olmak üzere Suriyeli, Afgan, Iraklı, ezidi tüm misafirlere yardım eli uzatılmış olup, Şube Başkanlığımızca gıda, kavurma, battaniye, giyim yardımları yapılması sağlanmıştır.

 İlimizde Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisinde doğan anne ve çocuklarına yönelik 55 (Elli Beş) adet sevgi bohçası dağıtımı sağlanmıştır.


 İlimiz Mülki İdare Amirlerine Şube Başkanımız Sayın Yener Tanık ve Yönetimi tarafından düzenli olarak ziyaretler gerçekleştirilip Siirt Kızılay Şubesi tarafından yapılan faaliyetler anlatılmıştır.
 İlimizde bulunan okul öğrencilerine yönelik Kızılayı tanıtıcı bilgilendirme seminerleri Şube Başkanımız tarafından tertiplenip bilinçlendirme çalıştayları gerçekleştirildi.

 İlimizde bulunan açık ve kapalı Cezaevlerinde bulunan erkek ve çocuk tutuklu ve hükümlülere Şube Başkanlığımızca giyim yardımı yapılmıştır.

 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Engelsiz Yaşam Merkezinde bulunan engelli yurttaşlarımıza ziyaretler gerçekleştirilerek yalnız olmadıkları mesajı verilmiş, giyim ve tekerlekli sandalye yardımı gerçekleştirilmiştir. Bunun yanı sıra İlimizde bulunan engelli yurttaşlarımıza yardım eli uzatılıp, tekerlekli sandalye dağımı sağlanmıştır.

 Siirt İlimize bağlı İlçe Şube Başkanlarımızla düzenli olarak toplantılar gerçekleştirilmiş, onların sorunları dinlenerek gerekli düzenlemelerin yapılması adına alınacak tedbirler tespit edilmiştir.

 Dini, Milli ve Özel günlerde gerçekleştirilen faaliyetlere ikramlık lokum, tatlı Mineralli su ikramlarıyla iştirak edilerek halkımıza Kızılay bilinci aşılanmaya çalışılmıştır.

 Kutlu doğum haftasında sancaklar vakfının destekleriyle ilimizde bulunan maddi durumu düşük malül vatandaşlara akülü araç temini sağlandı.

 Siirt'te gençler arasında kan, organ ve doku bağışının önemi ve akılcı ilaç kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla Siirt Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Türk Kızılay Derneği Ve Türkiye Gençlik Vakfı arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali çaycı 2 yıl önce

siirt kızılay da kardeşlik ve yoksulara ve kimsesizlere sahip çıkma pırojesi diye ve sayın siirt te ihtiyacı olan insanlara sahıp çıkma görevine çooook sadık ve unsulen çok başarılı ilerlediği için sayın yener tanık beye bütün siirt halkı tarafından görevinde nice başarılar diler ve Allah yar ve yardıcısı olsun saygılar

banner359

banner362