Bu haber kez okundu.

Başkan Sadak'tan Başbakan'a Çağrı
Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt Belediye Meclisinin Nisan ayı toplantısının 3. oturumda yaptığı açılış konuşmasında, Başbakan'a Siirt Halkı adına çağrıda bulunarak, Başbakan'dan ülkede bulunan tüm kesimlerin evlatlarına evlatları gibi yaklaşmasını isteyerek, kimsenin aydan gelemediğini dağdaki gençlerinde bu ülkenin çocukları olduğunu, bu gençlerin bir sevdaları, bir aşkları, bir problemleri varsa tartışarak konuşarak diyalog geliştirerek çözülmesi gerektiğini, sorunun öldürmekle, yok saymakla, çözülemeyeceğini söyledi.

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Belediye meclis toplantı salonunda, Siirt Belediye Meclisinin Nisan ayı toplantısının 3. oturumda yaptığı açılış konuşmasında Son siyasi süreç ve Belediye bünyesinde yürütülen hizmetler konusunda belediye meclis üyelerine bilgilendirdi.

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak yaptığı açılış konuşmasında , son zamanlarda Siirt’te özellikle kedisi ile ilgili cezanın Yargıtay tarafından onanması ve görevden alınması için İçişleri Bakanlığına yapılan başvuru ardından kentte bulunan tüm siyasi parti, STK ve halkın Kent barışı ve kardeşliği için gösterdikleri ortaklaşmanın bunca acının yaşanmasına rağmen ülke barışına örnek teşkil ettiğini ifade ederek, maalesef ülke genelin halen büyük olayların yaşandığını, ve bu olaylarda asker, polis ve Kürt gençlerinin yaşamını yitirdiğini ve her gün ülkenin dört bir yanına cenazelerin gittiği ve ocaklara ateşlerin düştüğünü söyledi.

Sadak, tüm yaşanan bu olumsuzlara rağmen ülkede iç barış baharının yakın ve sağduyunun yakın bir zaman hakim olduğuna inandığını ifade ederek, Türkiye’nin yanı başında dünya genelinde yaşanan olayların Türkiye’yi yakında ilgilendirdiğini ve ister istemez etkilediğini bununda ülke siyaseti için zorlu olduğunu fakat bu zor günleri aşmanın olmazsa olmazının ülkede tüm kesimler ile iç barışın sağlanması mümkün olabileceğini söyledi. Sadak, başta Cumhurbaşkanı, Başbakan ve tüm siyasi partilerin ülke barışı için çaba sarf etmesi gerektiğini ifade ederek hiç kimsenin sayıca ufakta olsa hiçbir kesimi gözden çıkarmaya hakkı olmadığını ve hiç kimsenin ne olursa olsun herhangi bir anlayışı bana lazım değil diyerek devre dışı bırakma lüksüne sahip olmadığını, herkesin her kesime, her görüşe ve ortaklaşmaya ihtiyacı olduğunu, başta Kürt sorunu olmak üzere ülkedeki tüm sorunların bu şekilde çözülebileceğini söyledi.

Herkesin Kürt sorunun çözümünde barışçıl ve demokratik yollardan çözülmesi için fikirlerini icraata dökmenin sürecine gelindiğini ve sorun eninde sonunda barışçıl yolar ile çözüleceğini ifade eden Sadak, mademki barışçıl yöntemler ile çözülecek ise bir an önce yaşanan ölümlerin son bulması için her kesin çaba göstermesi gerektiğini ve artık ölümlerin yaşanmaması gerektiğini söyledi. Sadak, Başbakan'a Siirt Halkı adına çağrıda bulunarak, başbakandan ülkede bulunan tüm kesimlerin evlatlarına evlatları gibi yaklaşmasını isteyerek, kimsenin aydan gelemediğini dağdaki gençlerinde bu ülkenin çocukları olduğunu, bu gençlerin bir sevdaları, bir aşkları, bir problemleri varsa tartışarak konuşarak diyalog geliştirerek çözülmesi gerektiğini, sorunun öldürmekle, yok saymakla, çözülemeyeceğini söyledi. Sadak sorunun çözümü için AKP’nin ve Hükümetin en kısa zamanda BDP İle çözüm projeleri noktasın ortaklaşması gerektiğini ifade eden Sadak, BDP Sorunun çözümü için projelerini AKP ve Hükümete barış bir dille aktarmasının önün açılmasını, sorunun çözümüne yönelik barış bir ortamın ve üslubun sağlanması ve kimsenin ülkenin geleceği ile oynamasının hakkı ve lüksü olmadığını halkın ve toplum çıkarlarının ortaklaştırarak Kürt sorunun Barışçıl ve demokratik yöntemler ile çözülmesi gerektiğini söyledi.

Sadak konuşmasının sonunda belediye meclis üyelerine yaptığı bilgilendirmemede de 2012 yılı hizmet programı kapsamında hazırlanan Yeni Otagar, Canlı Hayvan Borsası, Yeni Hizmet Binası, Kent park, Alt yapı, yol yapım ve bakım projelerinin hazır olduğunu ve Mayıs ayının ilk yarına kadar bu projelerin ihalelerinin tamamlanacağını ihalelerin tamamlanması ardından projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalara zaman kaybetmeden başlanacağı söyledi.

Siirt Manşet / Fecri Barlık

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
devran 6 yıl önce

siirt halkıda başkana sesleniyor:nedir bu güresteki el arabacıları nedir bu ciğerci kokoreççi pisliği nedir...nedir bu tebala kirliliği başkan memleketi pislik götürüyor.zabıtaların hiç bir iş yapmıyor sabah akşam oturuyor.zabıtaların kazandığı para helal değildir.

Avatar
MUSA 6 yıl önce

siirtten bi şey olmaz.

Avatar
sait 6 yıl önce

ciğerci diyorsun ama en başta gidip sen ben başkaları yiyor zabıtalarıda başbakan kontrol edecek değil yha..

banner359

banner362