Bu haber kez okundu.

İtalyan Heyetinden Siirtspor Açıklaması Yapıldı!
SAYGI DEĞER SİİRT HALKI;

Yaklaşık bir aydır Siirtspor ve şirketimiz tarafından sürdürülen görüşmelerin nasıl sonlandığını tüm Siirt halkıyla paylaşmak gereksinimi duyduk. Bu süre başlangıcında Siirtli hemşerimiz sayın Fadıl Akgündüz’ün takıma yapmış olduğu yardımları keseceğini ve bundan sonra hiçbir şekilde sponsorluk yapmayacağını, kulübü borçsuz devredeceğini hem basın huzurunda hem kongrede gerek yazılı gerek sözlü olarak “Borçsuz Teslim” edeceğini deklare etmesinden sonra ve kongrede Siirtsporumuz’a hiç kimsenin sahip çıkmamasından dolayı yurtdışında bağlı olduğumuz ve beraber çalıştığımız şirket yetkilileriyle yapılan görüşmeler neticesinde sponsorluk yapılabileceği sözü alınmıştır.

Bu sözler alındıktan sonra değerli basın mensupları aracılığıyla görüşmeler başlatılmıştır. Bu görüşmeler neticesinde kulübü ve Fadıl Akgündüz’ü temsilen Sn Adnan Öktüren ile yapılan telefon trafiğinden sonra Antalya’da basın mensupları huzurunda çok olumlu bir toplantı yapılmış ve belli bir noktaya gelinmiştir. Sn Öktüren’ in talebi doğrultusunda heyet Siirt’e davet edilmiş, Vali Bey ile görüşülmesini istemiştir. Verilen randevu gününde sayın Seyfettin Akarmut ve şirketin avukatları Siirt’e gelmiş ama Vali Bey ile görüşülememiştir. Siirt milletvekili sayın Osman Ören ve yöneticiler ile görüşülmüş 5 günlük süre içinde cevap verileceği tarafımıza bildirilmesine rağmen bu süre içerisinde hiçbir cevap verilmemiştir. Şirketimizin temsilcileri sonradan Osman Ören ile yaptıkları görüşmede kendisi bu işe karışmayacağını deklare etmiştir.

Biz sahipsiz kalan bir memleketin spor kulübüne sahip çıkmak için bu işe talip olduk. Ne şirketimiz ne de şahıslarımızın Siirt’ten ve Siirtspor’dan maddi veya manevi ve siyasi hiçbir beklentisi yoktur, olmamıştır, olmayacaktır. Bu duyarsızlıklar karşısında OFRA ve PANCAR MOTOR Türkiye temsilcisi Sayın Seyfettin Akarmut durumu olduğu gibi yurtdışında bulunan yetkililere iletmiş buna mütakip sponsorluk anlaşması için gönderilmiş olan 2.500.000 EURO iade edilmiştir. Bazı çıkar gruplarının Siirt Belediye Başkanı Sayın Selim Sadak ile yapmış olduğu görüşmelerde Sayın Akarmut’un belediye Başkanı’nın ismini kullandığı ve onu referans gösterdiği yalanı ortaya atılıp ortalık bulandırılmak istenmiş ve başkanla yapılan görüşmelerde böyle bir şeyin olmadığı söylenmiştir. Kaldı ki ne şirketimizin ne de Sayın Akarmut’un hiç kimsenin ismini kullanmaya ihtiyacı da yoktur. Olmamıştır, olmayacaktır. Gerek OFRA gerek PANCAR motor dünyada 60 ülkeyle ticari iş yapan dünya devi firmalardır. Eğer ki isim kullanılacaksa firmalarımızın ismi kullanılır. Türkiye’ de Haspancar şirketi firmalarımızı temsile haiz distribitör firmadır. Bu firmanın tek yetkilisi Sayın Tarkan Göncü’dür. Türkiye ve Ortadoğu temsilcisi Sayın Seyfettin Akarmut’tur.

Sonuç olarak;

Kendi siyasi geleceklerinden korkan, kendi menfaat ilişkilerinden korkan insanlar sayesinde görüşmeler olumsuz olarak sonuçlanmış ve yine memleket kendi makus kaderine terk edilmiştir. Tüm kamuoyunun bilgisine sunulur.

Seyfettin AKARMUT
OFRA PANCAR MOTOR
TÜRKİYE TEMSİLCİSİ

Tarkan GÖNCÜ
HASPANCAR ŞİRKETİ
YÖNETİM KURULU BAŞKANI


Siirt Manşet / Derviş Çelepkolu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ömer faruk helvacıoğlu 8 yıl önce

konular iyi bilinmeyince...
..
jet-klup şebeke spor;sadece reklam ve kitle desteği için siirtsporla uğraştığı malumdur.
2002 yılında;yüztrilyonlarca vergi borcu-yüzmilyarlarca piyasa borcu bırakıp kaçtılar.
siirtlilere klup kanatıldı,şöhret ve fiyaka uğruna trilyonlar çalındı.
zaten bu paralar;sanayivaadiyle alınnan ve savrulması icabedeb miktarlardı!.
..
her türlü mahkeme-vergi-piyasa sıkıntısı haledildikten sonra,
inanılması zor-havsalamızın alamadığı,
ihanet-kalleşlik-yalan-iftiralar alabildiğine yapıldı.
..
çok yazdık,anlattık.
halen bir çok mahkeme devam ediyor.
şeffaflı yok,denetim yok,
katılımm yok,paylaşma yok,başarı yok.
yok yok yok.
iyi olan hiçbir şey yok.
çünki niyet bozuk,kalpler bozuk,
işler bozuk,talancılar bozuk,şebeke hepten bozuk.
..
sn.şirket yetkilileri.
sizsiirtspor'
2uu boşverin.
gelin siirt'te herhangi bir amatör klubu sahiplenin,
herkse iyi örnek olun ve başarı neymiş gösterin.
çok ama çok büyük destek ve rağbet göreceksiniz.
selamlar,sevgiler,başarılar.

Avatar
mahmut 8 yıl önce

osman ören iyi yaptı adaam haklı siirtspor bataklık olmuş kardeşim oynanan oyunların haddi hesabı yok bataklık orası kimin eli kimin cebinde belli değil.bu pancar şirketi Allah için mi bu işi yapıyor kimse kimseye günahını bile vermezken.türkide bu kadar klup varken vardır bundada bir hikmet.sahaya pancar ekecek değiller ya kimbilir neyin nesidir.

Avatar
mehmet 8 yıl önce

adnan öktğüren takımı vermemek için elinden geleni yaptı yine adnan öktüren neyin peşindesin amacın ne sen diyarbakırsporu batırdın borç içinde kaldı halende çıkamadılar bırak siirtin peşini istemiyoruz seni..

Avatar
ali 8 yıl önce

fadılın reklamını yapanlar karsılığında ne almış acaba ? bu şirketin diskalife edilmesi ve vali ile görüşülememesi kimin talimatı ile gerçekleşti ?yazık başka birşey değil siyaset kokan hareket bunlar

Avatar
ömer faruk helvacıoğlu 8 yıl önce

siirtspor'un ve siirt'te sporun esas problemi para değil.
akıl,sağduyu,iyiniyet,şeffaflık,katılımcı ve paylaşmacı idrakin azlığı...
..
doğrusu,3.li takımı için 2.5 milyon euro çok büyük ve gereksiz bir fedakarlık.
zaten siirtspor;en fazla bir milyon tl iel en kralından idare edilir.
yeterki,borçlu-mahkemelik-icralık olmasın.
siirtsporu'n yağmalanan alacaklarını onda biri,yirmide biri yeter.
keza iddia geliri var.
bizim zamanımızda iddia yoktu,borç-mahkeme-icra vardı yinede tecrübe ve iyinieylet klubu çok büyük alacaklı hala getirdik.
..
siirtspor'da son on iki yılın bütün hesapları açıklanmadıkça,izah edilmedikçe,
yağmacı-avantacı takımı deşifre edilip cezalandırılmadıkça,siirtspor zaten iflah olmaz.
halen bir çok ağır-ceza mahkemesi var.
..
sn.hemşehrilere davetimi tekrar ediyorum.siirtspor gayya kuyusudur,bırakın .
ama siirt'te mevcut kluplerden birini devralın,
inanınki hangi amaçla yaparsanız herks için iyi olacak bir başarı yakalarsınız.
selamlar,sevgiler.

Avatar
hakan 8 yıl önce

adnan öktüren yaptı yapacağını yine ve siirtpsor bir sene daha geriye götürdü adam sadece kendi çıkarları peşindedir hani memleket sevdalılğı ancak kap kaç diyarbakırspor onun sayesinde 3.ligde şuan borç batağından çıkamadılar..

banner362

banner359