Bu haber kez okundu.

Evin: “Öğretmenler Ucuz Siyasete Malzeme Edilmemeli“
Abdullatif EVİN: "Memura yok ama Başkanlık Sarayı'na para var!"

HAS Parti Siirt İl başkanı Abdullatif EVİN, memurlara üç kuruş zammı çok gören, bu zammın verilmesi durumunda Türkiye'nin Yunanistan'ın durumuna düşeceği tehdidinde bulunanların, kendileri için "Başkanlık Sarayı" inşaatı planlarken aynı hassasiyet içerisinde olmadıklarını ifade etti.

Bir basın açıklaması yapan HAS Parti Siirt il başkanı Abdullatif EVİN, "Memurlara üç kuruş zammı çok gören, bu zammın verilmesi durumunda Türkiye'nin Yunanistan'ın durumuna düşeceği tehdidinde bulunan, 'öğretmenler zaten az çalışıyor' diyerek, toplumun diğer kesimleri ile memur ve öğretmenleri karşı karşıya getirmeye çalışanlar, kendileri için "Başkanlık Sarayı" inşaatı planlıyor. Memura üç kuruş zammı çok görüp, günlerce pazarlık yapanlar, kendileri söz konusu olduğunda aynı hassasiyeti göstermeyerek, samimiyetsizlik içerisinde davranıyorlar" açıklamalarında bulundu.

"Cumhurbaşkanlığı Konutu'nun suyu mu çıktı!"

EVİN; ekonomik sıkıntıdan bahsedilen bu günlerde, başlangıç için 300 milyon liranın harcanması planlanan Başkanlık Sarayı'ndan dolayı hükümeti sert sözler ile eleştirdi.

EVİNi "Cumhurbaşkanlığı Konutu'nun, Başbakanlık Konutu'nun, Başbakanlık binalarının, Dolmabahçe Sarayı'nın suyu mu çıkmıştır ki, birileri, kendileri için yeni saltanat sarayları planlamaktadırlar. Ayrıca "yüksek güvenlik" gibi bir gerekçeyle, bu süreç ile ilgili gelişmelerin, milletimizin gözünden kaçırılmasını, bu işin gizlice yapılmak istenmesini manidar buluyoruz. Bir başka dikkat çekmek istediğimiz husus ise, daha başkanlık sistemi tartışılırken, birilerinin, halktan gizleyerek, dolambaçlı yollarla, böyle bir saltanat sarayı inşa ettirmeye kalkışmalarının, başkanlık konusundaki asıl niyeti ortaya koymuş olmasıdır. Aslında, tek başına bu durum bile, Türkiye demokrasinin, böyle bir sisteme hazır olmadığının göstergesidir" dedi.

"Öğretmenler ucuz siyasete malzeme edilmemeli!"

EVİN ayrıca, "Sayın Başbakan'ın bizden iyi bilmesi gerekir ki, öğretmenlik, sadece 15 saat çalışılan bir meslek değildir. Bu yüzden fazla maaş aldıkları şeklindeki bir beyanı da, en azından insaf ve vicdan ölçüleriyle bağdaştırmak mümkün değildir. Ayrıca, hepimizin yetişmesinde büyük emek ve katkıları olan çok saygın bir mesleğin mensuplarının, değerli öğretmenlerimizin, böylesine ucuz, günlük siyasetin malzemesi yapılmak istenmesini de, çok yanlış buluyoruz" ifadelerinde bulundu.

"Memura verilecek zam değil, saltanat sevdası bizi batırır!"


HAS Parti Siirt il başkanı açıklamalarını, tasarrufun memur zamlarından kısılarak değil, lüks harcamalardan kısılarak yapılması gerektiğini vurgulayarak sonlandırdı:

"Hükümet'e tavsiyemiz, şayet Türkiye ekonomisi, Başbakan'ın iddia ettiği gibi, memura verilecek 1-2 puanlık artışla Yunanistan'ın durumuna düşecek kadar kötüyse, tasarrufu burada değil, 'ABD özentisi, Beyaz Saray benzeri Başkanlık Sarayı' gibi ve başlangıç olarak 300 trilyona ihale edileceği söylenen saltanat sarayı inşaatlarında ve devlet kurumlarınca sorumsuzca kiralanan, inşa edilen ve Başkent Ankara'yı, Balgat, Eskişehir ve Konya yolu bölgesini kuşatan saltanat ve kibir gökdelenlerinde aramalarıdır. Türkiye'miz, hiç kimsenin şüphesi olmasın, inşallah, memura verilen 1-2 puanlık artışla yada Başbakan'ın talihsiz açıklamasında ima ve iddia ettiği üzere, değerli öğretmenlerimize "15 saatlik çalışmaları, karşısında verilen hak etmedikleri maaşlarla" batmayacak ve Yunanistan'ın durumuna düşmeyecektir. Ancak, bu makam ve saltanat sevdasının, bizi, Yunanistan'ın ekonomik durumundan daha beter duruma düşüreceği kesindir."

Siirt Manşet / Fecri Barlık

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner362

banner359