Bu haber kez okundu.

Kurtalan'ın Beş Projesi Onaylandı

2011 yılında, büyük projelere imza atan Kurtalan Kaymakamlığı 2012 yılında da hızını kesmeyerek yeni projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

2012 yılında ilçemizde yürütülecek olan büyük projelerden beş tanesi ile ilgili bilgiler aşağıda paylaşılmıştır.

            GELECEK SODESLE GELECEK PROJESİ 

            Proje kapsamında
2012 yılında 250 yoksul ve başarılı öğrencimiz dershanelere gönderilerek, eğitimlerine katkı sağlanacaktır.

            SODESLE HUZURLU YARINLARA PROJESİ
            
            Proje kapsamında Kurtalan İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Kurtalan Huzur ve Güveni Destekleme ve Dayanışma Derneğinin işbirliği ile madde bağımlılığı, hırsızlık, gasp, kaçakçılık vs gibi suçlara bulaşmış kimsesiz ve çocuk yaştaki kişilerin topluma adapte edilmesi, suç işlemelerinin önlenmesi, iş hayatına kazandırılması amacı ie Toplum Destekli Polis Merkezi (TOPDES Merkezi) kurulacaktır. Merkez önümüzdeki ekim ayında faaliyete geçecektir.

2011 yılında Yeni Öğretmenler Evinin açılmasıyla atıl duruma geçen eski Öğretmenler Evinin, Kurtalan Kaymakamımız Sn.CAN’ın büyük destekleri ile TOPDES Merkezine çevrilmesine karar verilmiştir. Bu amaçla 2011 yılında hazırlanan SODES projemiz ile, atıl durumdaki eski Öğretmenler Evinin iç ve dış tadilatı yapılarak kullanabilir hale getirildi.

2012 yılında SODES’e sunularak kabul edilen “Sodesle Huzurlu Yarınlar” isimli proje ile, TOPDES Merkezinin ihtiyaç duyacağı büro alet ve ekipmanları alınarak hizmete hazır hale getirilecek. Yine aynı Projemiz kapsamında, TOPDES Merkezimizde, hedef gençlerimize yönelik Müzik Kursları (gitar ve keman kursları), ebru kursları, spor turnuvaları, yarışmalar ve yurtiçi seyahatler düzenlenecektir.  Merkezimiz tarafından İŞKUR ile koordineli olarak açılacak mesleki kurslarla gençlerimizin iş sahibi olması sağlanacaktır. 

            KAYABAĞLAR GENÇLİK MERKEZİ PROJESİ
            
            İlçemizin en büyük yerleşim merkezi olan Kayabağlar Beldemizde, genç nüfus yoğunluğunun serbest zamanlarını, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirebilecekleri alanların olmaması, gençlerimizi kötü alışkanlıklara sürüklemektedir.  Beldemizdeki gençlerimizin bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak, gençlik faaliyetlerini planlamak, programlamak, yönetmek, denetlemek, değerlendirmek, geliştirmek ve ulusal birlik beraberlik duygularını güçlendirmek amacıyla, belediyemize ait fakat atıl durumda bulunan eski kütüphane binasının proje faaliyetleri ile Gençlik Merkezine dönüştürülmesi, tamamen gençlerimize ait sosyo-kültürel bir alan oluşturulması,  projemizin temel amacıdır.

            Beldemiz Çeşme Mahallesinde Belediyemize ait bir alan olan ve atıl durumda bulunan eski kütüphane binası proje kapsamında yapılacak çalışmalar ile, içerisinde kütüphanesi, etüt salonu, derslikleri, bilişim salonu, oyun salonu (bilardo, langırt, masa tenisi)olan son derece modern bir gençlik merkezi haline dönüştürülerek; gençlerimizin serbest zaman etkinliklerini daha kontrollü yerlerde gerçekleştirmeleri sağlanacaktır.

              YENİ BİR HAYAT YENİ BİR GELECEK PROJESİ

              Gençlik ve Spor Bakanlığının 2012 Gençlik Projeleri destek Programı kapsamında hazırlanan projemiz kabul edildi. İlçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından sunulan bu projemiz kapsamında TOPDES Merkezindeki gençlerimize yönelik gezi çalışmasının yanı sıra, çeşitli sportif turnuvalar, etkinlikler yaptırılacak. Ayrıca ülkemizde kendi alanında tanınan, ün salmış kişilerin ilçemize getirilerek TOPDES Merkezine kayıtlı çocuk ve gençlerle söyleşi yapmaları sağlanacaktır.

              AİLE DESTEK MERKEZİ PROJESİ (ADEM):

              İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından hazırlanıp Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına Bağlı Sosyal yardımlar Genel Müdürlüğü'ne sunulan ve kabul edilen projemiz kapsamında okuyamayan kadınlarımızın veya evlenip aile bağları zayıflamış, boşanmış, ayrı yaşayan kadınlarımıza ailenin önemi, evlilik müessesi, aile içi iletişim, çocuk eğitimi, ergen psikolojisi, kadın erkek ilişkisi, kadına şiddet, kadının sonyal ve hukuki hakları gibi konularda eğitimler ile beraber; sosyal, kültürel ve mesleki kurslar düzenlenecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner362

banner359