Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz ödül törenlerimiz, dernek etkinliklerimizin en ilgi çekicilerinden olmaya devam ediyor. Ödül verilecek isimler, Dernek yönetim ve üyeleri arasından belirlenen bir komisyon tarafından tespit edilmektedir.
Bu ödüller;
Çalışmalarımızda işbirliği yaptığımız kurum ve kişiler,
Güneydoğu’ya dönük sosyal çalışmaları olan kurum ve kişiler,
Güneydoğu’da görev yapmakta olan ve kendi çalışmalarında başarılı olan kişiler olmak üzere üç farklı kriterle verilmektedir.

31 Mart 2011 günü, Ankara’daki TPAO Genel Müdürlüğü Lokalinde gerçekleştirmiş olduğumuz törenimizde ödül alanlar ve ödül verme gerekçemiz özetle şu şekildedir:

1. Dr. Cevdet Yılmaz – Devlet Bakanı
Başarılı bir özgeçmişe sahip olan Sayın Bakan mütevazi kişiliği ve çalışkanlığıyla dikkat çekmektedir. Kendisine bağlı kurumlar arasında GAP İdaresi de bulunmaktadır. GAP Eylem Planı çerçevesinde Güneydoğu Anadolu Bölgesine katkıları önem taşımaktadır. 
 
2. Ahmet Turhan – Batman Valisi

Çeşitli yerlerdeki Kaymakamlık görevlerinden sonra 2009 yılı Haziranında Batman Valiliğine atanan Ahmet Turhan, özellikle eğitim alanındaki proje ve çalışmaları, istihdama dönük yatırımları desteklemesi, çalışkanlığı, mütevazi kişiliği ile ön plana çıkmıştır. Sevilen bir bürokrattır. Batman’da yaptığımız çalışmalara her türlü lojistik desteği vermektedir.
 
3. Prof. Dr. Rıza Ayhan – Gazi Üniversitesi Rektörü
Gazi Üniversitesi’nin ev sahipliği ve işbirliğinde, 2-3 Mart 2011 tarihlerinde ‘Türkiye’de Kadının İşgücüne Katılımı’ konulu çalıştay ve panel gerçekleştirdik. Türkiye’de ilk defa birçok Siyasi Parti, Kamu Kurumu, Üniversite ve Sivil Toplum Kuruluşunu bir araya getirerek, ortak bir tartışma grubu oluşturduk. Bu konuda stratejiler geliştirecek, sürekliliği olan bir grup çıktı ortaya. Gazi Üniversitesinin bu önemli çalışma için bize destek vermesi çok önemlidir. Ayrıca Gazi Üniversitesi ve Üniversite Rektörü Sayın Prof. Dr. Rıza Ayhan’ın başarıları dikkate değer düzeydedir. 
 
4. Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları – Siirt Üniversitesi Rektörü
Siirt’te yaptığımız son çalışmalarda Siirt Üniversitesi’nin son derece iyi niyetli ve içten desteği bizimleydi. Tüm kadro Üniversite personeli elinden gelen her türlü çabayla yanımızdaydılar. Ve gördük ki, Siirt Üniversitesi Siirt’in sorunlarının çözümünde arayış içindeydi. Bu Üniversitenin desteğe, yüreklendirilmeye ihtiyacı var. Önce Üniversite gelişmeli ki Siirt İline faydası olsun. Üniversite için iyi niyetle çabalayan Rektör Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları, Siirt’te zorluk yaşadığımız bir çalışmada bize destek vermiş, sonraki çalışmamızı da birlikte yapmamız için tüm kapılarını açmıştı. Gayretli bir bilim adamı olarak tanıdık kendisini. 
 
5. Mehmet Beşir Ayanoğlu – Mardin Belediye Başkanı
Mardin’de gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmaya destek veren Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu’nun Mardin’in tarihi dokusunu korumaya çalışan projeleri dikkat çekicidir. 2 yıllık Başkanlık döneminde Mardin’de önemli çalışmalar yapmıştır. 

6. Sadrettin Karahocagil – GAP İdaresi Başkanı
2008 yılından beri Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı olan Sadrettin Karahocagil’e, bu kurumu Mart 2008’de Bölgeye taşıma görevi verilmiştir. GAP Eylem Planı kapsamında yapılan çalışmalar hızla devam etmektedir. 35 yılda bitirilemeyen GAP, Karahocagil Başkanlığında 5 yılda bitirilmek üzere hızla devam etmektedir. 
 
7. Prof. Dr. Turhan Koyuncu – Adıyaman Üniversitesi Teknoloji Fak. Dekanı
Ülkemiz tarihinin ilk Güneş Enerjili otomobilini ve minibüsünü geliştirip karayolunda kullanmaya sundu. Bu başarıdan dolayı ödüllendirildi. 
 
8. Mehmet Uysal – TPAO Genel Müdürü

Güneydoğu’da özellikle eğitime dönük, köy okullarının araç gereçlerine dönük birçok yardımda bulunan TPAO, son olarak Adıyaman Üniversitesi için bir kız yurdu yaptırmaktadır. Bu nedenle ödüllendirilmiştir. 
 
9. Dr. Ali Yılmaz – Antalya Emniyet Müdürü
Antalya İl Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz’ın, “Sokak Çocukları“ ile ilgili çalışmalarını dikkatle izlemekteyiz. Antalya’ da sokak çocuklarına yönelik “Çiçekleri Soldurmayalım“ çalışması çok önemli bir çalışmadır. Örnek AB Projesi seçilen bu proje Avrupa Birliği tarafından desteklenmekte olup sokaktaki çocuklar için büyük umut taşımaktadır. Uygulama bölgesi ise Güneydoğu’dan göçlerle gelenlerin oluşturduğu Kepez İlçesi. Ödül gerekçesi bu çalışmalardır.

10. Mahmut Hersanlıoğlu - Siverek Kaymakamı
Zorunlu doğu hizmeti bitmesine rağmen, 2010 kararnamesi ile Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine, gönüllü olarak atanan Kaymakam, mütevazi kişiliği ve çalışkanlığıyla çok sevilmektedir. İlçe genelinde birçok projeyle sorunların çözümü için çaba harcamaktadır. Karacadağ’da kıl çadırda yapmış olduğumuz ‘Göçer Panelini’ desteklemiştir.

11. Çetin Osman Budak – ATSO Başkanı
Antalya Emniyeti’nin yürütmekte olduğu sokak çocukları projesinin önemli destekçisi olmaları.
 
12. Hakan Tütüncü – Antalya Kepez Belediye Başkanı
Antalya Emniyeti tarafında yürütülen sokak çocukları projesinin ikinci destekçisi.
 
13. Levent Özkaban – TPAO Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı

Derneğimizin çalışmalarında, bilgi ve birikimiyle bize destek verip, derneğin bir ferdi gibi çalışmaktadır.  
 
14. Muzaffer Bağ – İşadamı
Batman’a yaptığı yatırımlar, yarattığı istihdamlar oldukça önemlidir. Ekonomiye ve işgücüne katkıları nedeniyle ödüllendirilmiştir. 
 
15. Türkiye Gençlik Konseyi - Batman Merkezli bir gençlik oluşumu;
Hedefleri Türkiye’ye, gençliğe, geleceğe, birliğe, bütünlüğe, toplumsal barışa sahip çıkmak olan bu genç oluşum; “Biz Doğusuyla Batısıyla Beraber Türkiye'yiz” diyor.

'Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni; Türk milletinin ülkesiyle ve devletiyle bölünmez bütünlüğünü; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ve ilkelerini önemsiyorlar.

Hedefleri doğrultusundaki çalışmalarını ödüllendirdik.
 
16. Halil Aslan – Güney Hakimiyet Gazetesi
Güney Hakimiyet Gazetesi, geniş bir alanda, ilkeli, tarafsız ve başarılı bir yayıncılık yapmaktadır.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner359

banner362