banner356

banner350
21 Ağustos 2017 Pazartesi

Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı Mübarek Olsun

Kurban Bayramı Mesajları

15 Kasım 2010 Pazartesi 21:00
Bu haber 2767 kez okundu
Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı Mübarek Olsun
banner207

"Dargınlıkların ve küskünlüklerin yerini sevgi, saygı, dostluk, hoşgörü ve kardeşliğe bıraktığı, birlik, sosyal dayanışma ve yardımlaşma duygularının yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramını daha yaşamanın coşkusu içindeyiz.

Bizi bekleyen güzel yarınların en büyük habercisi şu an yaşanan müstesna atmosferdir. Bu güzel atmosferin sürekli olmasını temenni ediyor, tüm Siirtli hemşehrilerimin Kurban Bayramını kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini diliyorum."

MUSA ÇOLAK
SİİRT VALİSİ
 
Kurban Bayramı İnsanların Yakınlaştığı, Birlikteliklerinin Pekiştiği, Paylaşımların Güçlendiği, Toplumsal Kaynaşmaların Yaşandığı, Küskünlük ve Sorunların Barış ile Çözüldüğü Nadide Günlerden biridir.

Bu Vesile İle ;Kurban Bayramınızı Yürekten Kutlar, Ülkemizde ve Dünyada Barış, Huzur ve Hoşgörünün Sürekli Olmasını ve Tüm İnsanlığa Hayırlara Vesile Olmasını  Dileriz.SELİM SADAK
SİİRT BELEDİYE BAŞKANI
VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ"Dini bayramlarımızın ikincisi olan Kurban Bayramını idrak etmenin sevincini yaşıyoruz. Dini ve Milli hayatımızda önemli bir yeri olan bayramların amacı; sosyal dayanışma, yardımlaşma ve toplumsal kaynaşmayı sağlamak, kardeşlik, birlik-beraberlik duygularını pekiştirmek ve birlikte yaşama arzusunu milletçe ortaya koymaktır.

Bayramlar sevinç ve üzüntüyü paylaşma günleridir. Bayramlar, sevinçlerin paylaşıldığı, dargınlıkların, kırgınlıkların ve ayrılıkların giderildiği, akrabaların, komşuların ve dostların ziyaret edildiği, öksüzlerin, yetimlerin, fakirlerin, kimsesizlerin ve gariplerin sevindirildiği, ihtiras, düşmanlık ve bencilliğin bırakıldığı günlerdir.

Maddi imkanı yerinde olan Müslüman kardeşlerimizin kurbanlarını kesmeyi ihmal etmemeleri ve kestikleri kurbanlarının etlerinden çevrelerindeki fakir fukaraya da dağıtmaları büyük önem arz etmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerimle, tüm halkımızın mübarek Kurban Bayramını kutlar, daha nice bayramlara, milletçe sağlık, birlik ve beraberlik içerisinde erişmemizi Yüce Allah’tan niyaz ederim."

FARUK ARVAS
SİİRT MÜFTÜSÜ

Sevginin, saygının, hoşgörünün anlamını daha da zenginleştiren; birlik ve beraberliği, barış ve kardeşlik duygularıyla yepyeni bir anlama büründüren; tarihimizin her sayfasına kültürel motiflerimizi farklı renklerle ve farklı desenlerle işleyen bayramlarımızın değerini, önemini her geçen gün daha fazla anlıyoruz.

Tüm siyasi ve sosyal çekişmelerin, gündelik ve anlık kırılmaların aslında ne kadar yersiz olduğu, istenildiğinde insanların ufacık bir gerekçeyle küçücük bir tebessümle dahi olsa birbirlerine yakınlaşabileceklerinin, birbirlerini kucaklayabileceklerinin en büyük ispatıdır bayramlarımız.

Güçlü ve müreffeh Türkiye için ülkemizin her köşesinde her renkten her kuşaktan, her dilden her dinden tüm insanlarımızın sadece bedenlerinin değil yüreklerin de bir arada mutlu, umutlu ve sevgi dolu bir bayram geçirmesi dileğiyle eğitim yöneticilerimizin, vefakar öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin, hayırlı icraatlarda her zaman yanımızda olan velilerimizin ve tüm eğitim çalışanlarının Kurban Bayramını kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.

T.FİKRET ETEKER
SİİRT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ


"Bu bayramın ülkemiz, milletimiz ve bütün insanlık için hayırlar, bereketler ve başarılar getirmesini diliyorum. Millet olarak birlik ve beraberlik çerisinde yeni bir Kurban Bayramını idrak ediyoruz. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Hep bir arada, müreffeh ve huzurlu geleceğe ancak güçlü bir ekonomi ve genç eğitimli iş gücümüzle varabilir, sıkıntıları aşabilir ve hak ettiğimiz yere ulaşabiliriz. İlimiz özel sektörü adına bu bayramın ve bayramdan sonra gelecek günlerimizin ülkemiz, milletimiz ve bütün insanlık için hayırlar, bereketler ve başarılar getirmesini diliyorum."


GÜVEN KUZU
SANAYİ VE TİCARET ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

"Bayramlar ;özlemdir,sevinçtir,kardeşliktir ,berekettir, sevgidir,saygıdır,dostluktur, beraberliktir, umuttur ,rahmettir, şefkattir, güzelliktir, hayır kapılarının sonuna kadar açık olduğu günlerdir.

Eskiler ,eski bayramları yaşayan kişiler ‘Ah eski bayramlar ‘der ve iç çekerler. Gerçekten de yukarıda saydığımız güzelliklerin hepsi eski bayramlarda yaşanırdı. Eskiden günler ,hatta haftalar öncesi bayram hazırlıkları yapılırdı .Kıyafetler alınır ,evlerde bayram temizliği yapılır,tatlılar ve yemekler önceden ayarlanır ,bol bol bayram şekerleri alınırdı. Uzaktakilerin hemen hemen hepsi ,günler öncesi baba ocağında toplanırlardı.Sülaleler bir araya gelecek şekilde bayramlaşmalar olurdu.Sanki bütün insanlar sokaklara dökülürdü.Bayram sevincini büyük-küçük herkes yaşardı.

Şimdilerde eski bayramlar yad ediliyor ,hasret çekiliyorsa sebebi ; Maddi manevi sıkıntılardan kaynaklanmaktadır.

Ne olursa olsun eski bayramları tekrar yaşayabilmek için hepimiz eskiye dönüş için çaba harcamalıyız.Geleceğe ,bu güzel örf ve adetleri taşıyabilmek için el birliğiyle çaba harcamalıyız..
İnsanlar konuşa konuşa yakın ilişki kurar ,dostluklar oluştururlar.Bütün bunların oluşması için de ez azından özel günlerde birlikte olabilmek için uğraşalım.

Biz AÇI DERSHANESİ olarak Eğitim-Öğretimden sorumlu olduğumuz gibi , kültürümüzü, örf ve adetlerimizi yaşatmak için çaba harcamaktayız.

Çünkü ,tarihi güzellikleri çağdaş uygarlıkla en iyi şekilde bir arada yaşatma gayreti içindeyiz.
Açı Ailesi olarak ; Birlik ve beraberliğimizi ,kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek ‘Kurban Bayramınızı’ tebrik eder,mutluluklar dileriz…

GÜZİDE SEVGİLİ
AÇI DERSHANESİ MÜDÜRÜMübarek Kurban Bayramınızı kutlar; sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi sunarım.

Selam ve sevgilerle..

CUMHUR KILIÇÇIOĞLU
MÜCADELE GAZETESİ


KURBAN BAYRAMINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR, AİLENİZLE BİRLİKTE SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLEĞİYLE NİCE BAYRAMLARA..
 
NEDİM KUZU

STSO BAŞKAN VEKİLİ


siirt halkına,
milletimize,
islam alemine hayırlı bayramlar dilerim.

bayramımız kutlu olsun.
kurtuluşumuza vesile olsun.


ÖMER FARUK HELVACIOĞLU
GAZETECİ-YAZAR

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği.. Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.
 


FECRİ BARLIK
SİİRT MANŞETSiirt Manşet / Erhan Baysak

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 5 yorum mevcut

  • MUSTAFA KARAMAN 7 yıl önce yorumlandı

   dostluğun ve kardeşliğin ;birlik ve beraberliğin yaşandığı ve yaşatıldığı ve harmanlandığı kurban bayramınızı en içten ve samimi dileklerimle kutlarım.

  • ömer faruk helvacıoğlu 7 yıl önce yorumlandı

   siirt ve siirtliler arasında müthiş olumlu bağlar var.

   siirt dışındaki siirtliler,siirt'in herşeyi ile ilgileniyor.

   eşine ender raslanan bir memleket aşkı.

   siirtliler;özgün kültürlerini kaybetmenin acısını artık yüreklerinde hissediyorlar.

   bayramlar çok önemli.,
   siirt'teki bayramlar ve etkinlikler çok güzel ve etkili.

   siirtlilerin,her yıl en az bir bayramda
   siirt'te olması için özel kampanyalar,
   teşvikler,çalışmalar yapılmalıdır.

   sider ve bütün siirt dernekleri bu konuda özel programlar ve çalışmalar yapmalıdır.

   siirtlilerin,siirt'ten ve birbirlerinden kopmamaları için siirt'te bayram geçirmek çok önemli hassasiyetler sağlayacaktır.

   çoğunluğun mezarları hala siirt'te,
   herkesin en az bir-iki yakın akrabası hala var.

   siirt'tekiler için önemli bir turizm hizmeti olacak.

   siirt medyası bu konuda ciddi ve samimi çabalar göstermelidir.

   siirtl.manset bu konuda çığır açılması için gerekeni yaparsa,büyük hizmet yapar.

   siirt-siirtliler arasındaki bağları

  • Sabahattin AVCI 7 yıl önce yorumlandı

   Sema kapılarının açık olduğu bugünde heybenizde tohum tohum dua menekşeleri saçmanız temennisiyle...
   HAYRLI BAYRAMLAR...

  • GÜLŞAH BARLIK..!! 7 yıl önce yorumlandı

   Kainatın Yaratıcısı Ve Alemlrin RABBİ Olan Allah(C.c) Sonsuz Şükürler Olsun ..!!
   Ramazan Bereketiyle, Bolluğuyla Gelsin,
   Tüm İnsanlık İçin Hayırlara Vesile Olsun...!!!
   Bayramınız Mübarek Olsun..!!
   Nice Bayramlara... İnş...Allah..!!

  • ömer faruk helvacıoğlu 7 yıl önce yorumlandı

   siirt halkına,
   milletimize,
   islam alemine hayırlı bayramlar dilerim.

   bayramımız kutlu olsun.
   kurtuluşumuza vesile olsun.

   selamlar.

  banner90
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  e-gazete
  • Siirt Manşet - Siirt Haber - Siirt Haberleri - Son Dakika Siirt Haberleri - Siirt Haberler - Siirt Kurtalan Haberler - Siirt Haber - Siirt Son Dakika Haberleri - Siirt Son Dakika - Siirt Manşet Haber - 19 Mart 2012Manşeti
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV