Bu haber kez okundu.

Başarılı Okullarımızdan 14 Eylül Anadolu Lisesi
İlk başta bu başarılı okulumuzun “başarılı” olmasında büyük emek sahibi olan Okul Müdürü Muammer Altunç’la başlıyoruz tanıtmaya.

Okul Müdürü Muammer Altunç, 1966 Siirt doğumlu. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır. 16 yılı yöneticilik olmak üzere 22 yıllık eğitimcidir. Altı yıldır 14 Eylül Anadolu Lisesi'nde müdür olarak görev yapmaktadır.

Değerli okul müdürümüz hakkında bu kısa ve öz paragrafı kaleme aldıktan sonra, şimdi de okulumuzu tanıtıyoruz.

Siirt 14 Eylül Anadolu Lisesi, 2005 yılında Anadolu Lisesine dönüştürüldü. Binası; 24 derslik, 4 Laboratuar (Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar), Rehberlik Servisi, Kütüphane, Konferans Salonu, Satranç Salonu, Kız – Erkek Öğrenci Soyunma Odaları, Açık Basketbol ve Voleybol sahaları, geniş bir oyun ve gezinti alanı olan Bahçesi, İdari Odaları, Kantini ve diğer eklentileriyle 6500 m² alanı kapsayan 5 katlı bir yapıdan oluşmaktadır. Laboratuarlarda projeksiyon desteğinde ayrıca teknolojiden faydalanarak ders işlenmektedir. Kadrosunda; 1 Müdür, 1 Müdür başyardımcısı, 2 Müdür yardımcısı, 32 Öğretmen, 1 V.H.K.İ, 1 Teknisyen, 1 Hizmetli bulunmaktadır. İhtiyaç duyulan diğer personel Okul Aile Birliği tarafından karşılanmaktadır.

Anadolu Lisesi olarak ilk mezunlarını 2009 yılında verdi. 2009 ÖSS’de olduğu gibi, bu yılda 2010 YGS’de öğrencileri okullarına çeşitli dereceler kazandırdı. Bu tablo okulu çok gururlandırıyor. Okulun genel başarısının bu tabloyu desteklemesini de herkesin katılımıyla yürütülen çalışmaların bir sonucu olarak değerlendiriliyor. Çünkü bu öğretim yılına kadar okul, ilimizdeki ilköğretim okullarından mezun öğrenciler tarafından dördüncü sırada tercih ediliyordu. Bundan sonraki yıllarda “İyi Bir Eğitim İçin” okulun artık öğrencilerin tercihlerinde ön sıralarda yer alması bekleniyor.

Okulun başardıklarıyla, okula dördüncü sıradan tercihle yerleşen öğrencilerin taban puanlarını, tavan yapmaktadır. Böylece öğretmenlerin özverili çalışmalarıyla, öğrencilerin başarılarını arttırarak hedeflerine daha kolay ulaşmaları sağlanıyor.

Okul Müdürü Muammer Altunç; “Neden bu başarılarınızı kamuoyu ile paylaşmıyorsunuz?” şeklinde yapılan eleştirilere de ilginç bir cevap veriyor. Okul Müdürü Muammer Altunç; “Amacımız reklâm yaparak kendimizi ön plana çıkarmak değildir. İşimizi en iyi şekilde yapma gayret ve çabası içerisindeyiz. Amacımız; vatanımıza, milletimize, öğrencilerimize faydalı olmaktır. Allah ve kul rızası kazanmaktır. ‘Kalp gözü ile bakıldığında mutlaka yapılan iyi işlerin ve gerçeklerin de görülebileceği’ düşüncesindeyim.” diyor.

Bu bölümde de okulun başarılarından ve okulda yapılan bazı çalışmalar hakkında bilgi veriyoruz.

1- 2009 ÖSS Ham Puan (285,469) Sayısal 2 Siirt Birincisi, SAY 2 (0,8) (359,558) Siirt Dördüncüsü (Zikrullah BAYCAR)

2- 2009 ÖSS Ham Puan (267,018) Eşit Ağırlık Siirt Üçüncüsü, Eşit Ağırlık 2 (0,8) (344,196) Siirt Beşincisi (Enis DUR)

3- 2009 ÖSS Ham Puan (266,416) Eşit Ağırlık Siirt Dördüncüsü, Eşit Ağırlık 2 (0,8) (346,416) Siirt Üçüncüsü (Mustafa KIZILAY)

4- 2009 ÖSS Ham Puan (263,035) Sözel Siirt Üçüncüsü, Sözel 2 (0,8) Siirt Üçüncüsü (Ceylan KAÇHAN)

5- Anadolu Liseleri arasında resmi ÖSYM verilerine göre 2009 ÖSS Yerleşme Oranı Siirt Birincisi (% 47)

6- 2009 ÖSS’ de resmi ÖSYM verilerine göre Siirt' te üniversiteye en fazla öğrenci yerleştiren okul (63 öğrenci)

7- 2010 YGS sınavı sonucunda 5 dalda Siirt Birincisi Ali TUNÇ (YGS 1-3-4-5-6)

 

8- 2009 TÜBİTAK Biyoloji Dalında Türkiye Üçüncülüğü (Orta Öğretim Öğrencileri arası Proje Yarışması)

9- 2010 TÜBİTAK Van Bölgesi Yarıfinali. (Okul, dört proje ile temsil edebilme başarısını göstermiştir. 2 Fizik, 2 Biyoloji)

10- Nisan 2010 İstanbul Üniversitesi ve Okyanus Eğitim Kurumlarının ortaklaşa hazırladığı BAR-Gem’in (Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Merkezi) Türkiye genelindeki ortaöğretim kurumlarına yönelik düzenlediği 2 inci Fen Bilimleri Proje yarışmasında Biyoloji Dalında Üçüncülük.

11- 2009 Yılı Kutlu Doğum Haftası Ortaöğretim Kurumları arası Bilgi Yarışması Finalisti, 2010 Kutlu Doğum Haftası Ortaöğretim Kurumları arası Bilgi Yarışması Siirt Birinciliği.

12- Önemli gün ve haftalar ile çeşitli etkinliklerde yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler. (Cumhuriyet Bayramı kompozisyon il birinciliği, 10 Kasım Atatürk' ü Anma Oratoryosu, Nevruz kompozisyon İl Birinciliği, Turizm Kompozisyon İl Birinciliği, Kutlu Doğum Haftası Şiir Yazma İl İkinciliği, Masa tenisi gençler İl Birinciliği, badminton takım İl Birinciliği vs....)

Bunların yanı sıra okul içi sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler (Münazara, şiir okuma etkinlikleri, tiyatro, okul içi satranç turnuvası, sınıflar arası halı saha-voleybol-basketbol turnuvaları, deneme sınavları, çocuk yuvası gezileri vb...) yapılmaktadır. Başarılı öğrenciler; törenler ile ödüllendirilmekte, her sene sonu tiyatro, şiir dinletileri, müzik içerikli müsamereler düzenlenmekte, mezun öğrencilere mezuniyet törenleri düzenlenmektedir.

Okul Müdürü Muammer Altunç Siirt Manşet’e teşekkür ederken, önümüzdeki ay içerisinde yapılacak olan LYS için de tüm öğrencilere başarı dileklerini ileterek; “Şimdiden 2010 LYS sınavlarına girecek başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm adaylara başarılar dilerim. Okulumuzu tanıtmamız ve başarılarımızı duyurmamız konusunda bizlere haber sitenizde yer verdiğiniz için teşekkür eder; tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve personelim adına sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.
 
Siirt Manşet Ailesi olarak; Siirt’in eğitimine bu kadar çok önemli katkılar yapan Siirt 14 Eylül Anadolu Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerini kutlar, başarılarının devamını dileriz.Siirt Manşet / Fecri Barlık

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Turan 8 yıl önce

Maalesef ilimizde gerçekler var ve sanal gerçekler var. Bu haber bunun en güzel örneklerindendir. Sanal gerçeklere baktığımız zaman 14 eylül anadolu lisesi en kötü anadolu lisesi gözükmekte, gerçeklere baktığımız zaman haberdende anlaşılacağı gibi bu senede geçen senelerde en başarılı lise 14 eylül anadolu lisesi gözükmektedir.

Maalesef Siirt te tarafsız bir medya var, bu medya bazı insanları hak etmedikleri halde büyütmekte, bazı insanlarıda hak ettikleri halde görmezden gelmektedirler.

Avatar
ERHAN 8 yıl önce

Siirt Manşet'e bu kadar başarılı olan bir okulumuzu bizlere daha yakından tanıttığı için teşekkür ederim.

Okul müdürü, öğretmenleri ve öğrencilerini kutlarım.

Avatar
Nur 10 ay önce

Okulumuz gerçekten iyi bir kapasiteye sahip olmakta

banner359

banner362